Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Polojasno 21°C

Už přes 2000 mrtvých s covidem v Izraeli. Ale vláda bude jednat o uvolnění přísných opatření

Autor: ČTK - 
12. října 2020
21:10

Počet úmrtí s covidem-19 v Izraeli překročil 2000. Podle pondělních aktualizovaných údajů má devítimilionová země 2016 mrtvých a za minulých 24 hodin zaznamenala přes 3000 nových případů koronaviru. Od září platí v Izraeli přísná protiepidemická opatření, o jejichž uvolnění by měla v úterý začít jednat vláda. V pondělí sdělila nejvyššímu soudu, že nehodlá obnovit mimořádný stav, který jí umožnil kromě jiného omezit účast na demonstracích.

Podle pondělních informací se v zemi od začátku epidemie nakazilo přes 293 000 lidí. Aktivních je 52 892 případů a z toho vážný je stav 827 osob, z nich 227 je na přístrojích. Ve srovnání s jenom o něco více zalidněným Českem je údaj o mrtvých v Izraeli dvojnásobný a v případě potvrzených nákaz je násobek ještě vyšší.

Izrael zavedl uzávěru už na jaře, při první vlně epidemie, a kvůli rychle přibývajícím novým případům ji v září částečně obnovil. Toto rozhodnutí má platit do úterního večera a v úterý vláda začne jednat o úpravách.

Jaký bude nový postup, zatím není jasné a mezi izraelskými politiky nepanuje shoda. Podle izraelských médií kabinet ovšem už informoval nejvyšší soud, že opatření, jež umožnilo omezit účast na demonstracích, obnovit nehodlá, s čímž souhlasí ministerstvo zdravotnictví. To už také oznámilo, že by se v neděli mohla otevřít předškolní zařízení a školky pro děti do šesti let.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa