Úterý 20. říjen 2020
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Oblačno 13°C

Prymula si další přitvrzení schovává po volbách. A chce odstavit Šmuclera se Žaloudíkem

Autor: sova, Čestmír Strakatý - 
24. září 2020
14:50

Česko podle nového šéfa zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) čekají těžké dny a týdny. V rozhovoru v pořadu Reflexu Prostor X prozradil, že další opatření přijdou příští týden, ještě tvrdší možná po vyhodnocení těch stávajících za 14 dní. Tedy po krajských volbách a prvním kolu voleb senátních. Nebezpečně se podle něj chovají hlavně mladí lidé, nejhorší je teď přitom situace v Praze. Starším lidem pak doporučuje, aby nechodili na místa s větším výskytem lidí, neboť pravděpodobnost, že se nakazí, je teď oproti létu asi desetkrát větší.

Pokud by se úplně nedařilo tu epidemii zvládat, tak já bych možná pana prezidenta poprosil, aby to dal na příští období,“ řekl Prymula k tématu nejvyššího státního vyznamenání, které má 28. října převzít z rukou Miloše Zemana.

„Určitě bych se snažil o tom s panem prezidentem pohovořit,“ doplnil.

A jak jsou na tom podle ministra kapacity testování a trasování? Prymula říká, že testy odhalí jen asi třetinu nakažených. Rostoucí procento pozitivních testů z celkového počtu provedených testů ukazuje, že testujeme málo.

Ministr taky připouští, že vláda udělala hned několik chyb. Rozvolnění opatření bylo příliš rychlé a příliš velké. V tomto Prymula stojí za návrhem jeho předchůdce Adama Vojtěcha (za ANO), kdy měly od začátku září být zavedeny roušky.

Vinu Prymula dává ale také lékařům a expertům, kteří nebezpečnost epidemie snižují a mluví proti rouškám. Třeba Roman Šmucler nebo Jan Žaloudík by podle něj měli mít menší prostor v médiích a svoje vyjadřování přehodnotit.

Jakkoli má Prymula už z doby první vlny od prezidenta Miloše Zemana přislíbený Řád Bílého lva, tedy nejvyšší české státní vyznamenání, v rozhovoru naznačil, že by ho mohl odmítnout.

A jaká další omezení přijdou? Proč jsou nejnebezpečnější hromadné akce a co s nimi? A co by měla vláda v dalším týdnu zakázat?

Video Prostor X: Rozhovor s Romanem Prymulou - Prostor X

dajka123 ( 25. září 2020 21:28 )

To víš každý nemůže být šu*lin. 😉

bizon_pepa ( 25. září 2020 16:04 )

Proš se směješ svojí hlouposti? Jo aha, není tu dostatečně brečící smajlík. No nevadí, k pláči jsi i tak.

OFF-LINE ( 25. září 2020 14:17 )

.
HITPARÁDA DISKUSNÍCH DEBILŮ V PŘÍMÉM PŘENOSU POD ČAROU:
____­______­______­______­______­______­______­______­______­______

brugal ( 25. září 2020 12:57 )

Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro deník Právo odmítá kritiku opozice, podle které jsou veletoče ohledně povinných roušek projevem amatérismu vlády. Zároveň ale označil původní rozhodnutí o povinných rouškách ve školách, restauracích a obchodech za nelogické a zbytečné. Za případné následky zmírnění navrhovaných opatření přijímá osobní odpovědnost.

brugal ( 25. září 2020 12:56 )

Snad Babiš,ne? Ten motivoval lidi k bezstarostnosti.

„Neměli bychom se nechat strašit,“ uvedl. Stát je podle něj připraven sledovat epidemii v jejích ohniscích, jakým je nyní Karviná v Moravskoslezském kraji.

„Je to lokální infekce, jsme na to připraveni,“ uvedl. Zopakoval, že není třeba vytvářet nějaký speciální plán, jak ho žádá část opozice. „Plán je takový, že každý den to sledujeme, chytrá karanténa to sleduje,“ řekl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud