Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Ze svatební párty obří ohnisko: Nákaza se dostala do věznice i k seniorům, sedm mrtvých

Autor: ČTK - 
16. září 2020
09:02

V souvislosti se srpnovou svatbou v americkém státě Maine, která se konala v rozporu s pravidly proti šíření koronaviru, už s covidem-19 zemřelo nejméně sedm lidí. Informovala o tom dnes agentura AP.

Svatba, která se stala jedním z ohnisek šíření koronaviru ve státě Maine, se konala 7. srpna ve městě Millinocket, jež je vzdálené asi 70 kilometrů od kanadské hranice. V souvislosti s akcí se po celém státě Maine nakazilo virem SARS-CoV-2 nejméně 176 lidí. Sedm z nich s covidem-19 zemřelo.

„Ani jeden z nich se obřadu ani svatební hostiny přímo neúčastnil,“ zdůraznil lékař Nirav Shah z mainského Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Šest ze sedmi lidí, kteří se v souvislosti se svatbou nakazili a následně s covidem-19 zemřeli, žilo v domově pro seniory ve městě Madison, asi 130 kilometrů jihozápadně od Millinocketu.

Koronavirus se ze svatby dostal i do věznice mainského okresu York. Do ní ji zanesl jeden ze zaměstnanců, který byl hostem na svatbě v Millinocketu.

CDC nyní prověřuje, zda se svatbou souvisí i šíření nákazy v kostele ve městě Sanford. Místní pastor Todd Bell byl na svatbě oddávajícím.

Agentura AP připomněla, že ve státě Maine může být kvůli šíření koronaviru na vnitřních akcích maximálně 50 lidí. Na srpnové svatbě na severu státu bylo přitom hostů více než 65.

Covid_19 ( 16. září 2020 10:47 )

je pravda, že to trasují teprve 14 dní, do jara to třeba zvládnou

Covid_19 ( 16. září 2020 10:45 )

u nás jsme v pohodě, nedohledali člověka, který nakazil hygieničku Rážovou a vrchního statistika Duška, tak to funguje u nás

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud