Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Obří ohnisko ve Františkových Lázních: V izolaci jsou hosté i zaměstnanci lázní

Autor: ČTK - 
10. září 2020
19:42

Hygienici evidují už zhruba 200 lidí, kteří se nakazili nebo mají souvislost s nárůstem onemocnění koronavirem ve Františkových Lázních na Chebsku. Ve většině případů šlo o klienty lázeňských zařízení, uvedl server Seznam Zprávy. Zhruba 170 klientů, u nichž se nákaza potvrdila, je už v domácí izolaci v místě svého trvalého bydliště, a to ve všech krajích, řekla ČTK mluvčí karlovarské Krajské hygienické stanice (KHS KK) Michaela Zajíčková. Další lidé s pozitivním testem na covid-19 jsou mezi zaměstnanci ubytovacích zařízení.

Na rostoucí počet případů zareagovali hygienici ve spolupráci s provozovateli lázeňských i dalších hotelových zařízení mimořádným opatřením, které by mělo nárůst případů nákazy zmírnit.

„Největší efekt. pokud jde o zabránění šíření onemocnění, má stále dodržování režimových opatření. To znamená sociální distanc, nošení ochranných prostředků dýchacích cest a minimalizace kontaktů. KHS KK se snaží ve spolupráci s vedením města opatření veřejnosti sdělovat jasně a srozumitelně a také je systematicky korigovat,“ uvedla Zajíčková.

Ředitel lázní: Nákaze nešlo zamezit

Na počátku týdne řekl ČTK ředitel Lázní Františkových Lázní Josef Ciglanský, že přes vysokou úroveň hygienických opatření přímo v lázních nebylo možné zamezit nákaze klientů, kteří se potkávali s dalšími lidmi ve městě, v restauracích nebo zábavních podnicích nebo s nákazou už přijeli. I proto se město snaží dohodnout s provozovateli těchto podniků na omezení provozní doby.

V Karlovarském kraji byla nejhorší situace se šířením koronaviru na jaře. Vzniklo několik lokálních ložisek nákazy, které se ale podařilo včas zastavit. Podle hygieniků se stav, kdy se objevovaly jen jednotky případů, začal měnit v druhé polovině prázdnin, obvykle v souvislosti s nákazami na hromadných společenských a zábavních akcích.

Další nárůst případů pak vzniká ve školských zařízeních. Podle Zajíčkové nyní KHS KK eviduje případy nákazy na šesti školách v kraji. Onemocnění se týká jak žáků, tak i pedagogů.

Ke středečnímu večeru bylo v kraji podle údajů KHS KK evidováno celkem 159 aktivních případů nákazy koronavirem. Největší počet případů – 81 – byl na Chebsku, 56 případů je z Karlovarska a 22 na Sokolovsku.

Video  Lázeňská inspektorka: Františkovy Lázně a komfort hotelu Pawlik  - Nikola Forejtová
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud