Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Polojasno 9°C

Maláčová a Petříček měli negativní testy a končí izolaci. Do úřadu se vrátil Havlíček

Aktualizováno -
7. září 2020
21:24
Autor: ČTK - 
7. září 2020
15:50

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) měl negativní test na koronavirus a po domácí izolaci se vrátí k programu. Dnešní jednání vlády se ale konalo pomocí videokonference. Negativní test měla také Petříčkova vládní kolegyně Jana Maláčová (ČSSD), jež byla minulý týden v blízkém kontaktu s člověkem, který se setkal s osobou pozitivní na onemocnění covid-19. Od úterý se vrátí k běžnému pracovnímu režimu, sdělila na twitteru.

„Můj test na covid je negativní. Po domácí izolaci se vracím zpět ke svému programu. Dnes mě čeká vláda, tentokrát videokonferenčně,“ poznamenal dnes ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Minulý týden se rozhodl pro preventivní izolaci vzhledem k několika pozitivním případům na ministerstvu.

Petříček se tak může vrátit do své práce - úřaduje v Černínském paláci. Na Úřad vlády nemusel. Řádná schůze kabinetu pemiéra Andreje Babiše (ANO) se totiž v pondělí uskutečnila opět po čase přes telemost - ve Strakově akademii se tak neuskutečnila zhruba po třech měsících.

Z izolace přitom jde zpět mezi lidi i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), Petříčkova kolegyně z vedení sociálních demokratů.

„Dobrá zpráva! Můj test na koronavirus je negativní. Dnes je vláda online a od zítra (úterý) se vracím k běžnému pracovnímu režimu,“ napsala Maláčová.

Zpět do úřadu se dnes po zhruba týdenní karanténě vrátil i vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO), měl negativní i druhý test na covid-19. 

Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové je v karanténě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Nedávno se koronavirus potvrdil i v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testovaná bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo v karanténě.

Video Zeman - koronavirus - Prima FTV, Redakce Blesk

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa