Němcům začaly prázdniny a ti vzali útokem pláže. Z pandemie si hlavu nedělají

Autor: ČTK, Mii - 
27. června 2020
22:03

V šesti z 16 německých spolkových zemí začaly tento týden letní prázdniny. Zatímco doprava na sever Německa k pobřeží Baltu i Severního moře se dnes podle agentury DPA obešla bez větších komplikací, pláže i přilehlá parkoviště byly přeplněné. Němce od rekreace neodradila ani pandemie nemoci covid-19.

Kapacita parkovišť i pláží v letoviscích Scharbeutz a Haffkrug byla již v poledne plná, projet mohli jen obyvatelé, hosté s ubytováním a hromadná doprava. Odpoledne byla uzávěra kvůli dešti odvolána.

V řadě prázdninových destinací ale platí zvláštní karanténní opatření. Například ve městě Norderney na stejnojmenném ostrově v Severním moři platí povinnost nosit roušky ve vybraných rušných ulicích, a to nejméně do 19. července.

V severomořských lázních Dangast rovněž platí řada omezení. Například plážové koše jsou rozmístěny tři metry od sebe, aby byl zachován bezpečnostní rozestup.

Příval turistů na baltský ostrov Rujána je podle místních představitelů stále v mezích normálu. Přispěla k tomu opatření, která například zakazují do Meklenburska-Předního Pomořanska, jehož je Rujána součástí, příjezd jednodenních turistů. Za porušení tohoto nařízení hrozí pokuty až 2000 eur (53 500 korun). Kvůli koronaviru byla snížena kapacita místních hotelů, penzionů i kempů na 80 procent běžného stavu.

Přeplněné dnes byly i plovárny na jezerech v okolí Berlína. Například kapacita plážového koupaliště u jezera Grosser Wannsee byla pro dnešek i neděli zcela vyčerpána, náhodní kolemjdoucí se tak v areálu vykoupat nemohou. Policie během dne na twitteru informovala, že jezero Müggelsee vzali dnes návštěvníci útokem, takže místní plovárna již další návštěvníky nevpouští dovnitř.

Video Dlouhé kolony na hranicích mezi Slovinskem a Chorvatskem. - Blesk Zprávy: Jakub Veinlich

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud