Remdesivir má nakročeno do všech nemocnic, zbývá poslední souhlas. Kolik bude lék stát?

Autor: ČTK - 
25. června 2020
15:50

Evropská léková agentura (EMA) doporučila, aby byl přípravek remdesivir podmínečně schválen k léčbě pacientů s nemocí covid-19. Jeden z výborů úřadu přípravek americké společnosti Gilead Sciences doporučil pro pacienty starší 12 let se zápalem plic, kteří potřebují dodatečné dávky kyslíku.

Přípravek budou moci pod názvem Veklury předepisovat lékaři v Evropské unii, jakmile to schválí Evropská komise (EK). Ta se obvykle řídí doporučením výboru, který nyní léčbu remdesivirem schválil, poznamenala agentura Reuters. Podle agentury DPA lze rozhodnutí komise očekávat v nejbližších týdnech.

Podmínečný souhlas s uvedením léku na trh znamená, že se bude smět prodávat v sedmadvacítce, ačkoliv nejsou k dispozici všechny potřebné informace o jeho účinnosti a případných vedlejších účincích. Gilead Sciences má tato data dodat do prosince. Za jakou cenu se bude remdesivir v EU prodávat, není zatím známé. Poptávka po něm ale prudce stoupá, protože výsledky jeho studií jsou slibné. Ukázaly, že pacienti, kteří lék dostávají, se zotavují rychleji, potřebují strávit v nemocnici kratší dobu.

Gilead očekává, že do konce roku dodá množství přípravku, které je potřebné pro dva miliony léčebných cyklů, což je dvojnásobek oproti původním plánům této společnosti. Ta se také chystá testovat verzi léku, která by se pacientům podávala snáze - inhalačně, zatímco nyní nemocní dostávají remdesivir nitrožilně.

Remdesivir, který v Gilead Sciences vyvinul tým pod vedením Čecha Tomáše Cihláře, už pro nouzové použití pro nemocné ze závažným průběhem nemoci covid-19 schválily Spojené státy, Indie a Jižní Korea. Plně schválen byl tento lék v Japonsku. Remdesivir měl původně sloužit jako lék pro nemocné s ebolou, jeho účinky však byly jen malé.

Video Prymula o rouškách, druhé vlně, cestování i o tom, proč nespí - Blesk TV

muscula ( 26. června 2020 06:28 )

operace srdce a následné léčení vyjde levněji

petrolinda ( 25. června 2020 19:09 )

Metnar: přes potíže s covidem19 dodržíme smlouvy a dozbrojíme.

TO MĚ PO.... PO VYSTRČILOVI DALŠÍ SPASITEL?!!
No ono je STEJNĚ asi lepší zemřít za pár vteřin po výbuchu CAR II //spolehlivě srovná půl republiky// než zdechat na břiše dlouhé dny a blejt pod sebe vlastní plíce.
FUJTAJBL.

petrolinda ( 25. června 2020 18:38 )

Indové pohřbívají své zemřelé do vody.Řeka Ganges je silně zahuštěna. Supi a krokodýli se 100 let takhle nenažrali.
Nově chtějí nasadit piraně !

petrolinda ( 25. června 2020 18:29 )

Podle Pekové je nesmysl vyvíjet na tento virus vakcínu. „Tak strašně se mění, že vyvinout jednu univerzální vakcínu není možné. Ten virus je příliš variabilní na to, aby se dal konvenčními metodami uchopit.

CO TO ZNAMENÁ?? no že je lidstvo v řiti temné. Znovu roušky ,třeba z Číny a zkáza všeho.
Vždyť to byl původní záměr!!!
Kačer by covid rád přišil Číně? Wuchan? A CHTÍT DOKONCE ODŠKODNĚNÍ?? to je přece tak sprostá drzost.
Přece si musíme pamatovat,co se projednávalo na tajné schůzi spolku "Bilderberg" v 2014 !! Účastníci se dají dohledat. Kromě nejbohatších- Gates ,dům Rotschild ,atd,i dvě naše hy.eny - PEHE A ŠLÁFNBERK.Ať ten starej kripl řekne veřejně co se projednávalo.
"ZDECIMOVÁNÍ LIDSTVA NA 800 MILIONŮ !!!
1/III světová 2/nebo smrtící virus.
Sars a Mers slabota,tak se "povedl" Covid 19 ! OPAKUJI: 2014 !!!

REMDESIVIR?? TO JAKO ŽE SE VÁM,VINÍKŮM ,BUDOU SYPAT DOLARY ?
A každej blbec ví,že je to k ho.Vnu. Teda kromě Sérešova "Blesku" !!

SoIfermus ( 25. června 2020 18:05 )

Čínští soudruzi nám poslali smrtící nemoc, američtí kapitalisté lék proti této nemoci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud