Škodováci můžou sundat roušky. Stěžovali si na pocení i ekzém na obličeji

Autor: ČTK - 
25. června 2020
14:25

Zaměstnanci automobilky Škoda Auto budou moci odložit roušky, které museli nosit kvůli pandemii koronaviru. Od středy 24. června nemusí nosit roušky uvnitř, pokud je teplota vyšší než 22 stupňů Celsia. Od 1. července bude nošení roušek pouze dobrovolné, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář. Od 1. července budou moci roušky odložit lidé v celé České republice, zůstanou jen v rizikových oblastech.

Škoda Auto v tomto týdnu přešla do poslední, třetí fáze bezpečnostních opatření, která nastavila po obnovení výroby 27. dubna. Třetí fáze je nejmírnější. Zaměstnanci si podle odborů stěžovali, že se v rouškách při vyšších teplotách mnoho hodin potí a tvoří se jim ekzém na obličeji.

„V důsledku dalšího rozvolňování opatření na státní úrovni schválilo představenstvo společnosti po dohodě s Odbory KOVO od tohoto týdne přestup do takzvané fáze 3, která s sebou přináší již jen mírná bezpečnostní opatření,“ řekl odborový předák Jaroslav Povšík. Znamená to také, že firma ukončí distribuci ochranných pomůcek. Pokud si zaměstnanec bude nadále chtít chránit dýchací cesty, použije svoji vlastní roušku či respirátor.

Díky rozvolňování opatření se mohou v restauracích ve Škoda Auto stravovat i zaměstnanci externích firem. Počet míst k sezení je ale stále snížen o 50 procent, aby byly dodrženy rozestupy.

Obnovení výroby doprovázelo více než 80 hygienických opatření. Škoda Auto zastavila kvůli koronaviru výrobu 18. března večer. Odstávku několikrát prodloužila. Firma loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Zaměstnává téměř 39 000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34 000. Škoda Auto je pro českou ekonomiku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky.

amaliana ( 25. června 2020 15:15 )

Tak hlavne ze se celou dobu postacky za prepazkou potily v rouskach a take si stezovaly na ekzemy v obliceji a nikoho to nezajimalo..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud