Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Vyrazí Češi i letos do Bibione? Cestovky lákají na levnější ubytování i prázdné pláže

Autor: ula - 
17. června 2020
11:08

Cestovní kanceláře lákají české turisty do severní Itálie. Nejoblíbenější dovolenkové ráje jako např. Lignano nebo Bibione byly koronavirem zasaženy nejméně, protože letoviska obývá velmi málo místních obyvatel. Navíc ceny ubytování tu klesly až o patnáct procent, hoteliéři lákají na doplňkové služby zdarma a obchody podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) nezdražují.

Podle vládního semaforu, který uplatňuje Česko, patří Itálie do zemí s nízkým rizikem, což znamená, že Češi a cizinci s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem v České republice nemusejí při návratu předložit negativní test na koronavirus ani nastoupit karanténu. Do Itálie lze cestovat bez udání důvodu.

„Severní Itálie, zejména letoviska Lignano a sousední Bibione a Caorle, patří mezi nejoblíbenější místa, kde tráví letní dovolenou nejen Češi, ale především Němci a Rakušané. Ti nyní hodnotí severní Itálii jako zcela bezpečnou, o čemž svědčí stoupající počet rezervací vzápětí po otevření rakousko-italské hranice v pondělí 15. 6. 2020,“  říká Tereza Picková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Mimosezonní ceny v sezoně

Turistická letoviska na pobřeží jsou obývána rekreanty a sezonními pracovníky, žije zde minimum stálých obyvatel, proto se tu nákaza šířila minimálně. K 15. 6. činí celkový počet nakažených 99 osob.

„Vzhledem k tomu, že rezervace pobytů celé jaro stagnovaly, hoteliéři nyní chtějí rozjet sezonu a nabízejí nižší ceny v průměru o 10–15 %, u apartmánů až 20 %, nebo poskytují zdarma některé doplňkové služby k ubytování,“ sdělila Picková a dodala: „Rovněž obchody a restaurace na pobřeží nezdražují, jak je obvyklé v hlavní sezoně. V červenci se tak zájemci setkají s mimosezonními cenami.“

Itálie navíc hovoří o tom, že by mohla začít lákat turisty tím, že by přispívala na letenky.

Roušky povinné v uzavřených prostorech

V Itálii strávilo dovolenou v loňském roce celkem 605 tisíc českých turistů. Podle cestovních kanceláří do Itálie letos vycestuje 180 tisíc Čechů.

„Celkově méně turistů znamená více místa na plážích,“ lákají české cestovky na dovolenou. 

Italové velmi striktně dodržují veškerá zdravotní a bezpečnostní nařízení – rozestupy mezi slunečníky, plavčíci pravidelně dezinfikují lehátka a dětská hřiště, celodenní přítomnost zdravotníků na pláži, veřejně dostupná dezinfekce u vstupu do restaurací, obchodů a recepcí, na plážích a sportovních hřištích, servírované jídlo, ložní prádlo v obalech k zabránění kontaminace. Roušky jsou povinné pouze ve společných uzavřených prostorech.

Video Dostálová promluvila o voucherech a dovolené v Česku. Řekla i zásadní životní novinu. - Pavlína Horáková, Lukáš Červený

Anifa ( 17. června 2020 11:22 )

Jsou zcela bezpečné tak se tam hrnou Němci a Rakušané? To dlouho bezpečné nebudou. Nechápu jak někdo může sebrat děti a jet v této době do Itálie ,Egypta nebo Tunisu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa