Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, déšť se sněhem 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Spolu se narodily, spolu zemřely. Zdravotní sestřičky, dvojčata (†37), podlehly koronaviru

Autor: sova, ČTK - 
26. dubna 2020
08:30

Velkou Británii zasáhl případ dvojčat. Obě pracovaly jako zdravotní sestry a v krátkém sledu po sobě podlehly nákaze koronavirem. Kolegové z nemocnice přitom živili naději ještě pár hodin před smrtí jedné ze sester.

„Vždy říkaly, že přišly na svět společně a že by ho taky chtěly společně opustit,“ prohlásila jejich sestra Zoe. Podle ní Katy a Emma žily spolu. Jejich zdravotní stav byl rozdílný a nějakou dobu se necítily dobře. „Neexistují slova, která by vystihla, jak byly výjimečné,“ řekla Zoe. „Chtěly jen pomáhat ostatním. Všechno obětovaly pacientům, o které se staraly,“ dodala.

„Kolegové a kolegyně popisovali Katy jako svůj vzor. Ošetřovatelství pro ni bylo více než jen práce,“ řekla ředitelka nemocnice v Southamptonu Paula Headová.

Emma po devět let až do roku 2013 pracovala ve stejné nemocnici jako její sestra na oddělení chirurgie. „Emmu popisovali jako skvělou ošetřovatelku, klidnou a srdečnou. Všichni ji měli rádi a byla cenným členem týmu, dokud tu byla,“ uvedla vrchní sestra Gail Byrneová.

Zaměstnanci ještě předevčírem večer před hlavním vchodem do nemocnice uspořádali akci s názvem „Potlesk pro Katy“, která se odehrála jen několik hodin před tím, než se dvojčata stala obětí viru.

Jana JJ ( 26. dubna 2020 11:24 )

Dle fotky obě s velkou nadváhou, která je rizikovým faktorem u respiračních chorob. Ale to už se nedozvíme, zda zemřely "na" nebo "s" koronavirem, to se totiž vakcinačním elitám nehodí do statistiky.

Citronel ( 26. dubna 2020 10:27 )

Všude slyšim jak se ten virus zveličuje,že to nic není,kdyby tomu tak bylo,tak by neumírali lidé.Ten kdo měl lehký průběh tak by měl děkovat bohu,že to to přežil a né remcat,že ta opatření jsou zbytečná,kdyby mu zdechl někdo z rodiny,tak by mluvil jinak.Nás to tak myslim,že díky opatřením nezasáhlo,ale ve světě už nemají kde skladovat mrtvoly,proto rychle uvolnit opatření,ať se zaplní i naše márnice.

Okpacka ( 26. dubna 2020 09:57 )

Chtěl jsem na radu demokratů promořením získat kolektivní imunitu, vysmát se diktátoru Babišovi, ale ještě radši chvíli počkám. Podle článku jsem získal dojem, že splést se mohu jenom jednou.

zwil ( 26. dubna 2020 09:43 )

Bože, už těch srdceryvnych *** nechte. Umřely na koronavirus a určitě ne pár minut po sobě tak, jak se dvojčata rodí. Ty vaše sra.čky už se nedají číst...

Zobrazit celou diskusi
Další videa