Náplavka praskala ve švech! Koronavirus ji dočasně zavřel, teď tu farmáři opět prodávali

Aktualizováno -
26. dubna 2020
07:38
Autor: nec - 
25. dubna 2020
10:09

Běžně tu stojí okolo 90 stánků s farmářskými produkty. Kvůli vládním opatřením v době koronavirové pandemie jejich počet organizátoři museli snížit, a to na 31, aby byly dodržené rozestupy. Na náplavku na farmářské trhy po dočasném uzavření opět v sobotu 25. dubna od 8 hodiny ráno proudili lidé. Jen za první hodinu jich trhy navštívila podle informace ČT24 asi tisícovka. 

Farmáři na náplavce nabízeli od 8 do 14 hodin. Lidé tu sehnali vajíčka, sýry, čerstvé uzeniny, maso, pečivo a zákusky a zeleninu. Prodejci i nakupující ale musí dodržovat bezpečnostní a hygienická pravidla. 

„Stánky jsou pouze u nábřežní zdi, aby byl dodržen rozestup. Odstranili jsme také všechny komunitní prvky, třeba stolečky, židle, neprodávají se tu ani hotová jídla, byť se může prodávat z okének,” uvedl  pro ČT 24 Jiří Sedláček, předseda Asociace farmářských tržišť. Každý farmář má také u svého stánku dezinfekci na ruce k použití. „Musím pochválit lidi, mají v sobě disciplínu a všechna opatření velmi dobře doržují,” dodal Sedláček.

A i sami farmáři si znovuotevření trhu na náplavce pochvalovali. „Prodali jsme skoro všechno,” uvedla prodávající u stánku s pečivem. 

Podívejte se, jak to vypadá na náplavce:  

gabreta ( 25. dubna 2020 21:56 )

"Lidé tu seženou vajíčka, sýry, čerstvé uzeniny, maso, pečivo a zákusky a zeleninu".

To v tom teple musí bejt kvalita jak na tržnici v Číně!!

brugal ( 25. dubna 2020 20:15 )

Běžný placebo efekt,to funguje na úplně každého - psychika je mocná čarodějka. Proslavené jsou třeba ataky buranů na pražská nákupní centra,protože každý křupan odmalička žije v přesvědčení,že v Praze je v Kauflandu lepší zboží než v Kauflandu v jejich okresním městě.Pak odjíždějí sice se stejným nákupem,ale hlavně fajn pocitem.

anonymus ( 25. dubna 2020 19:31 )

My nejsme v ČR, ale v salaši 😀😀😀😀

sumecekkapr ( 25. dubna 2020 19:07 )

Tebe určitě ne, ty budeš pořád stejně chycenej

sumecekkapr ( 25. dubna 2020 19:06 )

Zase výmluvy na naplaveniny? Ty tam nebýt, tak se ani nenažerete. Líní jste jako vši.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud