„Zázračný“ lék je na cestě do Česka. Japonsko část dodávky daruje

Autor: ČTK - 
16. dubna 2020
12:35

Japonský lék favipiravir je na cestě do Česka, bude tu testován proti nemoci covid-19. Na twitteru to dnes uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) minulý týden řekl, že Česko je mezi 20 zeměmi, do kterých Japonsko lék dodá. Lék je podle něj slibný pro středně závažné případy onemocnění, které vyvolává nový typ koronaviru.

„Japonsko souhlasí, Česku poskytne lék favipiravir, který u nás bude testován proti covid-19. Diplomatická jednání jsou u konce, lék už je na cestě do ČR. Spolu s ním i naděje pro všechny nemocné. Děkuji Japonsku i našim diplomatům, kteří to tvrdě odpracovali,“ uvedl Petříček.

Vojtěch minulý týden uvedl, že část dávek léku Japonsko Česku daruje, další část Česko zaplatí japonskému výrobci. Podle ministra zdravotnictví se favipiravir bude nejprve podávat ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, později i v dalších nemocnicích v zemi.

V českých nemocnicích už byly podané i další experimentální léky na covid-19, například remdesivir nebo léky obsahující látku hydroxychlorochin. Všechny léky jsou ale experimentální a zatím se neuvažuje o jejich plošném používání u českých nemocných. S experimentální léčbou musí pacient podepsat souhlas.

Manowar ( 16. dubna 2020 13:30 )

Velké díky pane Okamuro.

petr366 ( 16. dubna 2020 13:16 )

Tomio se v tom tolik angažovat a lotr Petříček ho ani nezminil.Třikrat hanba.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud