Nejhorší karanténa světa: Miniaturní byty nedovolí obyvatelům udělat ani krok!

Aktualizováno -
29. března 2020
09:03
Autor: jel - 
29. března 2020
05:00

Jakkoli je pro lidi žijící v Evropě život v období pandemie, kdy je ve většině států vyhlášena karanténa a lidé se mají vyhýbat sociálnímu kontaktu, těžký, představte si situaci, v níž musíte přečkat karanténu na pouhých čtyřech metrech čtverečních.

Přestože je Hong Kong znám svou vyspělou ekonomikou a světově proslulým bankovnictví, žije ve městě okolo 200 000 lidí, kteří i přes veškerou snahu sotva živoří. Tito lidé si nikdy nebudou moci dovolit ani slušné místo pro život.

Fotograf Benny Lam pořídil snímky zachycující bydlení  nejchudších lidí v Hong Kongu. Do neuvěřitelně malých prostorů, které většinou nedosahují ani čtyř metrů čtverečních, je vměstnáno vše. Více než byty připomínají tyto prostory spíš rakve nebo klece!

Ačkoli byla Čína prvním epicentrem nového koronaviru, čínský autonomní region Hong Kong zatím hlásí 518 pacientů s Covidem-19 a 4 osoby, které nákaze podlehly.

Jana JJ ( 30. března 2020 02:31 )

Jeden se se mnou o prkýnko hádal ... Už se nehádá
Jde mi spíš o dekl než o prkénko
Pokud není WC oddělené, tak ho chci dole a basta!
Nač by ho tam jinak soudruzi z NDR dávali

fujtajxl ( 29. března 2020 21:26 )

Blbeckove, naucte se chcät “na holcicku”, humus je to, ze to strika vsude kolem a po pdlaze. Jeste vetsi humus je na to prkynko hrabat - at uz je to chlap zvedat nebo zenska davat dolu. A chlapi to urcite neuklizi a navic si pak hrabaji na ptaky a nemyji so ruce.

Ladic_pijan ( 29. března 2020 14:54 )

Tak ať jdou bydlet na hotel nebo emigruji do ČR

wilda ( 29. března 2020 14:16 )

Zanechte srandiček puberťáci a hlavně detailně si ty bytečky k bydlení prohlédněte, abyste již před koupí vysněného bytečku dopředu věděly, jaké krásné bydlení pro vás tato vládnoucí vámi zvolená vláda připravila. Budou zřejmě velmi levné, tak do pěti milionů, opravdu levné.Tak hezké bydlení .

Schlafenberg ( 29. března 2020 13:12 )

Můžou sedět na míse a jíst dohromady.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud