Dědeček (†95) z domova na Chodově zemřel s koronavirem: Nakažení jsou i další dva klienti!

Autor: ČTK - 
26. března 2020
12:54

V domově v Praze-Chodově, kde žila první oběť koronaviru v Česku - 95letý muž, se nakazili další dva klienti. U dalších dvou panuje podezření na nákazu, test jednoho z nich byl negativní. Senioři skončili v nemocnici. V domově začalo testování všech klientů i personálu a byla zpřísněna již zavedená bezpečnostní opatření, uvedla pražská radní Milena Johnová (Praha Sobě).

„Děláme maximum pro zajištění bezpečí všech klientů i personálu. Ve spolupráci s hygienickou stanicí fungují veškerá preventivní opatření a máme připravený krizový plán. Obratem jsme provedli plošné testování klientů i personálu a nyní čekáme na výsledky. O všem budu dál informovat a prosím o klid pro vedení domova, aby se mohlo věnovat zvládnutí aktuální situace,“ uvedla Johnová.

Vedení domova postupuje podle instrukcí hygieniků a zpřísnilo opatření zavedená ještě před prvním případem nákazy. Již dříve vedení domova zavedlo režim, kdy se klienti a zaměstnanci z jednotlivých pater objektů domova nepotkávali. Zrušeny byly veškeré společné aktivity včetně společného stravování.

Zařízení vypracovalo krizový plán včetně personálního zajištění. Od začátku tohoto týdne pak veškerou agendu mezi jednotlivými budovami vyřizuje personál zvenčí, který do žádné z nich nesmí vstoupit.

Nákaza i v Thomayerově nemocnici

Nakaženo nemocí COVID-19 je rovněž 13 seniorů na oddělení následné péče Thomayerovy nemocnice v Praze. Pozitivní pacienti byli přestěhováni do jednotlivých pokojů a odděleni od ostatních pacientů. Jeden nakažený, pětasedmdesátiletý muž, ve středu zemřel. Minulý týden se tam nemoc prokázala u tří zdravotních sester.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud