Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Novinářka psala o koronaviru: Skončila na policejní stanici

Autor: jel - 
27. března 2020
12:10

Venezuelskou novinářku Beatriz Rodríguezovou zatkli agenti Madurova režimu a měli ji více než hodinu vyslýchat a nutit, aby prozradila své zdroje. Rodríguezová totiž psala o novém případu člověka pozitivního na Covid-19 v zemi.

„Sebrali ji přímo u ní doma,“ odsoudila zatčení novinářky prostřednictvím sociální sítě Národní unie novinářů ve Venezuele. Unie také uvedla, že noviny La Verdad, jejichž je Rodríguezová ředitelkou, nedávno informovaly o novém pozitivním případu koronaviru ve státě.

„Informace o případu zdravotní sestry byly získány a ověřeny různými spolehlivými zdroji v rámci zdravotnického systému,“ tento text publikoval deník La Vedad. Na základě tohoto článku, v němž byla tato věta uvedena, byla údajně Rodríguezová vyslýchána a bylo po ní požadováno, aby řekla, kdo jsou tyto zdroje.

Toto údajně není jediný případ podivného zatčení ve Venezuele, pětadvacetiletý Darvinson Rojas byl údajně zatčen za to, že psal na twitteru o šíření koronaviru ve státě. Jeho rodina tvrdí, že byl zatčen už před třemi dny a stále o něm nemají žádné zprávy.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud