Léčba jen pro ty, co mají šanci, šokuje dokument. Německo má přes 30 tisíc případů

Autor: ČTK - 
25. března 2020
19:10

Profesní organizace německých lékařů v případě vyhrocení pandemie nemoci COVID-19 způsobené koronavirem doporučují poskytovat lůžka na odděleních intenzivní péče přednostně pacientům s výhledem na zotavení. Pro infikované bez šance na vyléčení by měla být určena paliativní péče. Ve středu o tom informoval deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), který rovněž zveřejnil dokument profesních organizací s doporučeným postupem pro lékaře.

Německo je sice nákazou silně postiženo a podle aktuální bilance Institutu Roberta Kocha (RKI) eviduje více než 31 500 prokázaných případů nákazy koronavirem a 149 mrtvých, péči o nemocné ale nadále zvládá. To dokládá i rozhodnutí německých klinik, které přijímají nakažené ve vážném stavu z Francie či Itálie, aby odlehčily tamním přetíženým nemocnicím. Německo začalo rovněž navyšovat kapacitu lůžek s intenzivní péčí a s plicními ventilátory.

Přesto ale profesní organizace lékařů očekávají, že v budoucnu mohou v případě nepříznivého vývoje vyvstat spory o to, jak přistupovat k pacientům ve vážném stavu.

Sedm sdružení, která mimo jiné zastupují plicní specialisty, anesteziology, lékaře intenzivní medicíny či odborníky na lékařskou etiku, sestavilo soubor doporučení, jak ve složitých situacích rozdělovat lékařské zdroje.

V případě nedostatečných kapacit profesní organizace doporučují lékařům upřednostňovat pacienty s nadějí na vyléčení a naopak infikovaným s nedobrou vyhlídkou na zotavení intenzivní péči neposkytovat a místo toho se u nich zaměřit na jinou podporu včetně té paliativní.

cuciktojemoje ( 26. března 2020 15:16 )

Se SELEKCÍ má německo zkušenosti z 2. Sv. VÁLKY.

Chevrolet ( 26. března 2020 13:59 )

NĚMECKO JE NAROD, KTERÝ MEL HRDINNĚ PADNOUT U STALINGRADU A UZ NIKDY NEPOVSTAT. JE TO NEPOUCITELNY NAROD,KTERY NEMA SVUJ VLASTNI NAZOR,VZDY ZA NE RESI VSE VUDCE. TO JE SPATNE.

Johnny English ( 26. března 2020 07:58 )

Tyto historicky genocidní národy přednostně tíhnou k selekci. Je to jejich způsob jak řešit přelidnění. Už nyní Německo pravděpodobně uvádí ve vývoji epidemie dost podivná data. Tomu se nemusí nikdo divit.

MirdaKradousek ( 26. března 2020 06:03 )

Větší kravinu jste vypotit nemohl?Změřte si pro jistotu teplotu.

rexrothak ( 26. března 2020 05:09 )

Mohl bych si tipnout,že z těch 200 000 ročně co proudí do německa s mizernou zdravotní péčí nebude věkem zrovna 70let.Asi nechají exnout většinou domorodce a sem tam turka,který už tam má několikagenerační vazbu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud