6. oběť koronaviru v Česku: Muž (†75) trpěl několika chorobami

Autor: ČTK, ČTK, jim, jim - 
25. března 2020
18:40

Z pražské Thomayerovy nemocnice hlásí další smutnou zprávu. Ve středu epidemii COVID-19 podlehl vážně nemocný muž (†75). Nakažený měl několik chronických nemocí včetně pokročilého srdečního selhání. V nemocnici se v dalších dnech chystají na větší testování zdravotních sester, neboť u tří z nich se potvrdil výskyt koronaviru.

Do středečního podvečera byly v Česku v souvislosti  s nemocí COVID-19 hlášená tři úmrtí. Poslední obětí byl muž hospitalizovaný v Thomayerově nemocnici v Praze-Krči: „Thomayerova nemocnice může potvrdit, že dnes ve věku 75 let zemřel polymorbidní pacient v terminálním stádiu srdečního selhání. Šlo o diabetika, který bohužel trpěl celou řadou dalších chronických zdravotních problémů, které souvisely s jeho věkem,“ uvedl pro Blesk Zprávy mluvčí nemocnice Petr Sulek. „Pacient měl rovněž Parkinsonovu chorobu a byl pozitivní na koronavirus, který však nebyl primárním důvodem jeho úmrtí,“ dodal.

Nemocnice na Bulovce ráno informovala o úmrtí třiaosmdesátiletého pacienta z Prahy a středočeská hygienická stanice o dalším zemřelém pacientovi z Kladenska, který byl v domácím léčení. Oba měli chronické zdravotní potíže.

Nakažené sestry

V Thomayerově nemocnici jsou od středy dva pozitivní případy nákazy u zdravotních sester z plicní kliniky, kam byl 10. března přijatý muž s podezřením na zápal plic. Po potvrzené nákaze novým typem koronaviru a zhoršení zdravotního stavu byl přijatý do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, je napojený na přístroj umožňující mimotělní okysličování krve. Od úterý je mu podáván experimentální lék remdesivir. Sestry se podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly zřejmě nakazily při svlékání ochranných oděvů. Další lidé jsou v karanténě.

Nákaza se v krčské nemocnici potvrdila v pátek také u dvou sester oddělení následné péče, na výsledky třetí se čeká. Podle nemocnice se nakazily jedna od druhé, podle informací ČTK mohly být v kontaktu s nakaženou kolegyní z plicního. V neděli nemocnice informovala, že testovala pětadvacet seniorů, kteří tam byli hospitalizovaní. Všichni měli tehdy testy negativní, na výsledky opakovaných testů se podle Sulka čeká.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud