První nakažení zdravotníci na Bulovce: Koronavirus mají lékař a sestra!

Autor: pom - 
24. března 2020
16:45

Pražská Nemocnice Na Bulovce, na jejíž infekční klinice se léčí lidé nakažení koronavirem, hlásí první nemocné zaměstnance. Podle České televize se nakazil jeden lékař a zdravotní sestra.

„Dnes byla potvrzena nákaza Covid-19 u lékaře z naší ortopedické kliniky a sestry z neurologického oddělení. Jedná se o manželský pár ve středním věku, který je nyní v domácí izolaci,“ potvrdila Blesk.cz mluvčí nemocnice Simona Krautová. 

Lékař byl naposledy ve službě v pátek 20. 3., jeho žena o tři dny dříve, v úterý. Zdravotní potíže mají podle mluvčí od soboty. „Informovali jsme spádovou hygienickou stanici, aby prošetřila další osobní kontakty mimo jejich pracoviště. Nemocnice podnikla veškeré potřebné kroky, aby šíření viru mezi zaměstnanci a pacienty nemocnice bylo minimalizováno,“ dodala mluvčí.

Zaměstnanci, kteří měli s nakaženými rizikový kontakt, skončí v domácí karanténě, pouze pokud to neohrozí chod nemocnice. „Pokud měl zaměstnanec rizikový kontakt a je nezbytný pro zajištění poskytování zdravotních služeb, bude dle platného postupu vybaven FFP3 respirátorem bez výdechového ventilu a v minimálním nutném časovém rozsahu bude nadále plnit své pracovní povinnosti,“ uvedla mluvčí.

Po pěti dnech od kontaktu s nakaženým budou zaměstnanci testováni na koronavirus, test se po 14 dnech bude opakovat.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud