Smutné lži ohledně pandemie koronaviru: Delfíni se do Benátek nevrátili

Autor: shp - 
21. března 2020
15:56

V době, kdy pandemie koronaviru decimuje svět, je dobrých zpráv jako šafránu. Zábleskem naděje byla zpráva z Itálie, která hlásala, že v Benátkách došlo kvůli omezenému vycházení k malému zázraku. Prý se do tam do vody vrátili delfíni. Bohužel to není pravda…

Nejhůře koronavirem postiženou evropskou zemí je bohužel bez pochyb Itálie. Lidé jsou v izolaci, protože nemoci COVID-19 podlehlo již 4032 jejich spoluobčanů. Zdálo se však, že pro Benátky, které jsou turisticky hojně vyhledávanou destinací, má nařízené omezení vycházení ven i své klady.

Drasticky totiž klesla lodní doprava a vyčistila se proto místní voda. A vrátili se do ní prý ryby a dokonce i delfíny, stejně jako se na její hladině opět objevily labutě. Jenže jak poukázal známý naučný portál National Geographic, nejde o pravdu.

Delfíni byli natočeni v Sardinii

Uživatelé jásající na sociálních sítích a sdílející nebo rovnou píšící tyto dezinformace, opravdu šíří jen nepravdy. Záběry delfínů nepocházejí z Benátek, ale ze Sardinie, která se nachází stovky kilometrů daleko. Ani „návrat“ labutí není pravdivý.

Tyto vodní ptáci se totiž usídlili v kanálech Burana, které se nalézají v Benátsku mimo hlavní město. Slavné italské město však není jediné, o němž nyní kolují nesmysly. Stejně je na tom i veselý příběh dvojice opilých slonů z Číny.

Příběh slonů je také vymyšlený

Ti měli u vesnice Jün-nan narazit na sklad zrní připraveného pro přípravu místního druhu alkoholického nápoje. Chobotnatci pak měli hostinu zapít 30 litry vyrobeného alkoholu a následně si dosti vtipně ustlat na zemi.

Ani tato zpráva však není pravdivá. Jak je vidět, lidé se v těžkých dobách uchylují k hltání jakýchkoliv pozitivních zpráv. Bohužel se najdou i tací, kteří si vymýšlejí lži. Jde přitom o hloupost.

Co je tedy pravda?

Když pravda vyjde najevo, dostaví se jen smutek. Jedinou skutečně potvrzenou zprávou tedy je, že se v Benátkách vyčistila voda a opět v ní plavou malé ryby. Alespoň něco je pravda…

liskabystrouska ( 23. března 2020 09:01 )

jsou to lzi delfini tam nikdy nebyli ... je to byvala bazina !! tupouni!!!! k brehum Sardinie se priblizili ...

Jan Brandis ( 23. března 2020 06:33 )

Tak nebo tak, už tady dlouho nebudou.

Jan Brandis ( 23. března 2020 06:29 )

Další rádoby chytrák. Ty seš tady novej viď? Žůžo by bylo kdyby jsi to pochopil. Jenže na to jsi asi moc velkej "chytrák". Nejspíš učitel 🤣😂🤣

titan33 ( 22. března 2020 07:25 )

no ty seš tupoun Ulambatorovickin, evidentně si nikdy nebyl v benátkách

peyotl ( 22. března 2020 06:35 )

to byl utopený pekař Francisco Pescoliny, ne delfín

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud