Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Smutné lži ohledně pandemie koronaviru: Delfíni se do Benátek nevrátili

Autor: shp - 
21. března 2020
15:56

V době, kdy pandemie koronaviru decimuje svět, je dobrých zpráv jako šafránu. Zábleskem naděje byla zpráva z Itálie, která hlásala, že v Benátkách došlo kvůli omezenému vycházení k malému zázraku. Prý se do tam do vody vrátili delfíni. Bohužel to není pravda…

Nejhůře koronavirem postiženou evropskou zemí je bohužel bez pochyb Itálie. Lidé jsou v izolaci, protože nemoci COVID-19 podlehlo již 4032 jejich spoluobčanů. Zdálo se však, že pro Benátky, které jsou turisticky hojně vyhledávanou destinací, má nařízené omezení vycházení ven i své klady.

Drasticky totiž klesla lodní doprava a vyčistila se proto místní voda. A vrátili se do ní prý ryby a dokonce i delfíny, stejně jako se na její hladině opět objevily labutě. Jenže jak poukázal známý naučný portál National Geographic, nejde o pravdu.

Delfíni byli natočeni v Sardinii

Uživatelé jásající na sociálních sítích a sdílející nebo rovnou píšící tyto dezinformace, opravdu šíří jen nepravdy. Záběry delfínů nepocházejí z Benátek, ale ze Sardinie, která se nachází stovky kilometrů daleko. Ani „návrat“ labutí není pravdivý.

Tyto vodní ptáci se totiž usídlili v kanálech Burana, které se nalézají v Benátsku mimo hlavní město. Slavné italské město však není jediné, o němž nyní kolují nesmysly. Stejně je na tom i veselý příběh dvojice opilých slonů z Číny.

Příběh slonů je také vymyšlený

Ti měli u vesnice Jün-nan narazit na sklad zrní připraveného pro přípravu místního druhu alkoholického nápoje. Chobotnatci pak měli hostinu zapít 30 litry vyrobeného alkoholu a následně si dosti vtipně ustlat na zemi.

Ani tato zpráva však není pravdivá. Jak je vidět, lidé se v těžkých dobách uchylují k hltání jakýchkoliv pozitivních zpráv. Bohužel se najdou i tací, kteří si vymýšlejí lži. Jde přitom o hloupost.

Co je tedy pravda?

Když pravda vyjde najevo, dostaví se jen smutek. Jedinou skutečně potvrzenou zprávou tedy je, že se v Benátkách vyčistila voda a opět v ní plavou malé ryby. Alespoň něco je pravda…

pipkova.di...@... ( 22. března 2020 00:59 )

Pravda je, že toho tupone, co to psal, bych vyrazila... Co tohle je za větu? Opravdu neumíte česky? "A vrátili se do ní prý ryby a dokonce i delfíny.."

zvonik54 ( 22. března 2020 00:43 )

Lidský fekální odpad od lidského fekálního odpadu pojde...

villon ( 21. března 2020 21:34 )

Ujížděj ti nervi. Neni to lehká doba, musíme to hold přežít.

villon ( 21. března 2020 19:12 )

Vždyť by tam v té zasmraděné mazutové břečce chcípla i zmutovaná sardinka z Fukušimi. Ale nechtěl bych vydět jak tam teď kanáli brázděj smečky krysáků a potkanů. To musí bejt žůžo.

prudentiacz ( 21. března 2020 18:28 )

Koho to dojímá? Benátky vyrostly ze zkázy Cařihradu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud