Koronavirus: Automobilka v Nošovicích přeruší v pondělí výrobu! Odboráři: No, konečně!

Autor: ptt - 
19. března 2020
09:38

Automobilka Hyundai v Nošovicích se přidá k ostatním výrobcům vozů v Evropě a podnik přechodně zavře. Po ukončení výroby už několik dní volali odboráři.

„Bezpečnost našich zaměstnanců, zákazníků i okolí je naší hlavní prioritou. S rozšiřováním viru COVID 19 postupně přijímáme přísná preventivní opatření a v rámci těchto kroků jsme se rozhodli dočasně pozastavit výrobu na dva týdny, počínaje 23. březnem. Opětovné zahájení výroby je naplánováno na 6. dubna,“ řekl mluvčí společnosti Pavel Barvík.

Odboráři: Konečně!

Zaměstnanci budou dostávat 70 % jejich průměrného výdělku. Podle Barvíka zatím nikdo ze zaměstnanců dosud není v karanténě, ani u nikoho nebyla prokázána nákaza koronavirem.

Po ukončení výroby už několik dní volali odboráři firmy. Odboráři firmy Hyundai v Nošovicích, kde pracuje zhruba 3 300 lidí, požadovali po vedení společnosti, aby lidi nechali alespoň dva týdny doma.

„Celá Česká republika je v karanténě a my stále jezdíme do práce přeplněnými autobusy, tlačíme se během pauzy v kantýnách nebo sdílíme stejné nářadí! Firma se snaží předejít rizikům nákazy, může ale udělat více,“ popisovali odboráři.

VIDEO: Tisková konference vlády.

Video TK Babiš, Havlíček a Prymula - Otázky 18.3. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud