Studentky Eva s Petrou popsaly boj s koronavirem: Lékařka se jim vysmála a testy jim zatrhli!

Autor: chal - 
18. března 2020
13:28

Studentky Eva s Petrou mají obě příznaky nákazy koronaviru a jsou v domácí izolaci. Mladé spolubydlící zveřejnily videozpověď, kde popsaly průběh nemoci i peripetie, které předcházely testování – jedné z nich se údajně praktická lékařka vysmála za nošení roušky!

Eva podle svých slov začala příznaky pociťovat minulý týden v noci ze středy na čtvrtek. Volala proto praktické lékařce, která ji odkázala na tísňovou linku 112. Mladá žena se tam od operátora dozvěděla, že pokud se nedusí a nejde jí o život, má zavolat na hygienu.

„Je totálně zahlcená, volala jsem tam asi čtyři a půl hodiny. Řekli mi, že když jsem nebyla v zahraničí a nepřišla do kontaktu s nakaženou osobou, nemám nárok na testy a mám jít za praktickou lékařkou,“ popsala Eva. Doktorka si tedy dívku pozvala osobně do ordinace. „Koukla na mě, vysmála se mi za roušku, řekla mi, že to nemusím nosit, že je to obyčejná chřipka a ať si vezmu paralen a jdu domů,“ řekla Eva.

Její zdravotní stav se nelepšil, a tak v sobotu s kamarádkou Petrou jela do motolské nemocnice na pohotovost s tím, že má asi zánět dutin. „Vyšetřila mě paní doktorka, byla hrozně naštvaná, řekla, že mám pravděpodobně koronavirus a asi jsem ji nakazila a jsem hrozně nezodpovědná,“ sdělila Eva. Dotyčná lékařka si podle ní vzala teprve až pak ochranný oděv a udělala testy na koronavirus. Druhý den z nemocnice telefonovali s tím, že test má pozitivní výsledek.

Její spolubydlící Petra začala příznaky cítit v neděli. „Graduje to. Špatně se mi dýchá, v pondělí se přidaly horečky. Bolí mě zuby, oči, celé tělo. A jsme unavené,“ popsala Petra příznaky. Obě dívky prý od lékařů slyšely, že si mají zavolat sanitku ve chvíli, kdy bude jejich zdravotní stav vážný.

Podle Evy hygienu vůbec nezajímalo, že se v inkubační době pohybovala po kampusu Karlovy univerzity a chodila na přednášky. „Hygiena řekla, že inkubační doba je jen dva dny a ten jeden den, kdy jsem byla ve škole, ani řešit nemají, protože jsem nakažlivá být nemohla,“ řekla studentka ve videu. Inkubační doba je ve skutečnosti ovšem pět až šest dnů.

Podle Evy je problém v tom, že hygiena s člověkem počítá jako s nakaženým od chvíle, kdy má pozitivní test, jenže příznaky se zrovna u ní objevily o tři až čtyři dny před tím. „Je to vůbec nezajímá, což je obrovské selhání!“ dodala Eva s tím, že jednu známou zřejmě nakazila.

covidius ( 18. března 2020 17:06 )

já když denně vidím v tv co se děje tak se mě přitížílo a blbě se mě dýchá,teplotu mám 35.8 tak až mě začnou bolet zuby hned valím na pohotovost

BoziMilda ( 18. března 2020 16:17 )

Tak pokud si myslely, že se udusí, ač to tak nebylo, tak mají panickou poruchu. Ta umí udělat jakoukoliv chorobu, že tomu věří i zdravotníci, dokud neprovedou testy. Taky se mi hůř dejchá, začalo jaro a po zimě má člověk kondici na draka.

Chlupatej_bubak ( 18. března 2020 15:37 )

Naprosto souhlasime s nařízenim vlady a nejlepšiho premiera po roce 1989 panem A.Babišem 👍👍👍👍👍
Naopak přeji každemu,kdo umyslně tato nařizeni porušuje a bezduvodně pomlouvá,aby tento virus osobně chytil a odstonal!
Vaši vysmátí spokojení kobližci 😂😀👍
Bravo pane Babiš a pane Hamáček👍👍👍
Naše hlasy máte jisté!
Kdo nedodržuje karantenu a šíří nakazu ,ať si klidně zdechne!
Co délá opozice když tolik ječela a kritizovala za vše Babiše a ta svoloč novinářská?
Pouze intriky!

covidius ( 18. března 2020 15:09 )

stačilo by na něj plivnout přímo do oka

covidius ( 18. března 2020 15:07 )

já netvrdím že virus nemají ale že měly zůstat doma a vyležet to,jsou mladé ale oni si vsugerovaly že se udusí a vyrazily na pohotovost kdoví jak možná MHD nakazily další lidi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud