V Praze 12 je nakažené dítě: Kde v metropoli budou od pondělí zavřené školky?

V Praze 12 bylo jedno dítě nakažené koronavirem. Kde všude v Praze se preventivně zavřely školky?  (Autor: Jiří Marek)
Autor: jim, ČTK - 
15. března 2020
19:07

Do MŠ Hasova v Praze 12 chodilo dítě, jemuž byla prokázána nákaza koronavirem. Děti i zaměstnanci, kteří s ním přišli do kontaktu, jsou proto v karanténě. O uzavření školky rozhodla na svém mimořádném zasedání v sobotu rada městské části. V jakých dalších městských částech jsou uzavřené školky?

„Rada městské části Prahy 12 na svém mimořádném jednání v sobotu 14. března 2020 rozhodla o uzavření MŠ Hasova při ZŠ a MŠ Angel v Praze 12, a to z důvodu výskytu nákazy u jednoho z dětí,“ sdělila radnice.

Děti a pracovníci, kteří přišli s nakaženým dítětem do kontaktu, jsou v karanténě. Ostatní mateřské školy v městské části zůstávají prozatím otevřené. Radnice ale vyzvala rodiče, aby ponechali děti doma. „Snahou je zajistit provoz alespoň pro rodiče dětí, kteří pracují v klíčových odvětvích, a rodiče samoživitele,“ píše se na webu.

Vedení městské části se bude situací zabývat na svém zasedání v pondělí 16. března. „Situaci neustále sledujeme a vyhodnocujeme,“ uvedl starosta Jan Adamec (Piráti). Jde podle něj o to, aby například lékaři, zdravotní sestry, lékárníci či hasiči nemuseli zůstat doma kvůli hlídání dětí.

Zavírání školek

Kvůli provozu mateřských škol zasedali mimořádně také radní Prahy 14. Ta uzavře všechny mateřské školy na svém území a v provozu zůstanou pouze pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu a samoživitelů, kteří nemají jinou možnost jak pečovat o dítě. Na Praze 14 se objevila nákaza koronavirem mezi žáky základní školy. Uzavřít školky se již rozhodly Praha 1, 6 a 11. V Praze 2 bude upraven režim předávání a vyzvedávání dětí. Cílem je minimalizovat vstup dospělých do budov.

Uzavření školek od pondělí 16. března oznámily rovněž Praha 15, 17 a 18 a neotevřou se ani na Praze 19 a 22. Radnice Prahy 20, tedy Horních Počernic, pak zrušila na pondělí původně svolané jednání zastupitelů městské části. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud