Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Polojasno 1°C

Auto si teď v prodejně nekoupíte: AAA Auto vám ho přiveze domů. A vydezinfikované

Aktualizováno -
16. března 2020
13:30
Autor: Blesk - 
14. března 2020
15:00

Po uzavření prodejních prostor na pobočkách kvůli opatřením vlády proti šíření koronaviru síť AAA AUTO převedla veškeré své kapacity na zajištění prodeje vozů on-line a přes call centrum. Automobily budou následně zákazníkům bezplatně doručeny až do jejich bydliště nebo mimo pobočku. Síť AAA AUTO již dříve zavedla pravidelnou dezinfekci vozů i poboček a kontroluje zdravotní stav svých zaměstnanců. Koronavirus zatím nebyl potvrzen u žádného pracovníka společnosti.

Call centrum, které vyřizuje poptávky po vozech, jež si lidé vyhledají na internetu, má momentálně posílenou kapacitu, která je přes 200 operátorů. Na zajištění doručování či předvádění vozů firma přesunula veškeré kapacity prodejců. Jen v Praze jde o zhruba 100 pracovníků, ve zbytku republiky o zhruba pět stovek dalších.

„Jsme připraveni dostát veškerým závazkům vůči našim zákazníkům,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO. Lidé si mohou vozy, o které mají zájem, vybrat na internetových stránkách aaaauto.cz a on-line si je zarezervovat. Na call centru se na zelené lince 800 110 800 následně domluví na místě a čase předání automobilu.

Vydezinfikovaný vůz na místo přistaví prodejce. Stejně tak bude možné uzavřít na místě na nákup vozu na splátky či úvěr. AAA AUTO svoje vozy i pobočky pravidelně dezinfikuje a kontroluje zdravotní stav svých zaměstnanců.

Testovací jízdy provádějí prodejci, kteří dodržují všechny hygienické zásady, striktně kontrolované společností. „Pokud se lidé ke koupi vozu teprve rozhodují, chtěla bych připomenout, že individuální cestování vlastním vozem namísto veřejné dopravy je v době různých epidemií jedním z nejúčinnějších opatření,“ poznamenala Topolová.

AAA AUTO upozorňuje, že opatřeními vlády nebyl zakázán obchod mezi firmami a podnikateli. Platí, že koronavirus zatím nebyl potvrzen u žádného pracovníka společnosti.

„Jsme v období, kdy za běžných okolností probíhá hlavní prodejní sezóna ojetin. Lidé potřebují po zimě začít řešit svou mobilitu. Rovněž potřebují v době epidemie bezpečný způsob dopravy k lékaři, na nákup základních potravin nebo do zaměstnání, nechtějí riskovat veřejnou dopravu. Zájem o ojeté vozy je obrovský, na webu vidíme nárůst hledání, a to zejména u levnějších vozů. Možnost prodávat soukromníkům pouze mimo prodejny je ovšem hodně omezující, i když vidíme, že lidé se rychle učí kupovat on-line s dovozem domů i ojeté vozy. Je také důležité říci, že vláda nezakázala prodej podnikatelům a firmám, kde pokračujeme v běžném režimu prodeje v kancelářích, aby mohli nadále podnikat. Poskytované slevy, zatím nejvyšší v naší historii, cílené na radikální snížení zásob našich vozů v rámci krizového plánu managementu, se samozřejmě vztahují na všechny,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO.

BoziMilda ( 14. března 2020 23:02 )

Co to meleš ? Já nikam nejezdím. Jenom říkám, k čemu je teď lidem auto, do práce člověk nesmí, nakoupit nesmí, do kina nesmí, tak netřeba dělat ačkám kšeft.

offline ( 14. března 2020 19:24 )

Už jste se snad za těch 30 let narajzoval dost a auto je uplně na hovn o, bez ohledu na co jezdí. Ten virus má víc rozumu než vy a vám podobní.

BoziMilda ( 14. března 2020 18:53 )

A k čemu je teď člověku auto ? Vždyť se smí jenom sedět doma na zadeli.

offline ( 14. března 2020 17:48 )

Tachometry jsou na áčkách dezinfikované odjakživa, tak teď i celá auta? Třeba bez motoru nebo převodovky?

Zobrazit celou diskusi
Další videa