Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Mytí rukou jako prevence proti koronaviru: Velký fotonávod, jak na to!

Autor: ida - 
3. března 2020
11:15

Bojíte se, že se nakazíte koronavirem, který se přenáší vzduchem? Spíš než na roušky se zaměřte na správné mytí rukou. Odborníci totiž tvrdí, že je to »nemoc špinavých rukou« podobně jako žloutenka typu A. Ovšem ruce nestačí jen strčit pod vodu, nanést mýdlo, promnout, opláchnout a utřít do textilního ručníku.

Povrch rukou je nejčastějším přenašečem infekcí. Nemytýma rukama se přenášejí nejrůznější infekční onemocnění, aktuálně i koronavirus. Ne vždy si lidé umějí ruce správně umýt, někdy si je před jídlem nemyjí vůbec, speciálně v provozovnách rychlého občerstvení! Takovým chováním se zbytečně vystavují riziku nákazy. Jak si ruce správně umýt, uvidíte v naší galerii.

Co možná nevíte…

● Než si půjdete umýt ruce, sundejte si prstýnky. Pod nimi se bakteriím dobře daří.

● Velkým semeništěm bakterií jsou i dlouhé nehty. Při mytí používejte kartáček na ruce a nečistotu zpod nehtů důkladně odstraňte.

● Na veřejných místech si ruce do textilního ručníku neutírejte. Použijte sušič nebo si ruce otřete do svého papírového kapesníčku.

● Pozor na tuhá mýdla! Nikdy nevíte, kdo ho na veřejném WC použil před vámi, a může tak být zdrojem bakterií.

● Pokud zastavujete vodu a je-li umyvadlo vybaveno pákovou baterií, udělejte to předloktím. Jinak na kohoutek použijte papírový ručník.

Když není k mání voda ani mýdlo

Dobré je mít po ruce antibakteriální ubrousky nebo gel. Tyto produkty ničí bakterie a choroboplodné zárodky. Některé jsou vyráběny v praktickém kabelkovém balení.

Video  Ministr Vojtěch: V Česku je pět nakažených koronavirem. Holčička na Bulovce má testy negativní.  - Blesk TV
Video se připravuje ...

Které potraviny pomohou nastartovat imunitní systém a pomoci v boji s virovým onemocněním? Čtěte zde>>>

Více o správném mytí rukou ZDE >>>

Tina Petersen ( 3. března 2020 15:21 )

Ahoj, jmenuji se "Tina Petersen" Jsem z Odense v Dánsku. Byl jsem ženatý 9 let s Oliverem a oba jsme měli spolu dva (2) syny. Oliver byl můj milenec na střední škole, můj vysněný muž a já jsme ho milovali víc, než dokážou vyjádřit slova. Najednou můj manžel začal spát a dávat různé omluvy, proč se nemůže vrátit domů. Děti, které byly zvyklé být vždycky kolem svého otce, ho teď vidí ječmen. Začal mít vnější vztahy s jinými ženami a neuvažoval, jak se budou děti nebo já cítit.

Celý můj svět byl otřesen a zdá se mi, že jsem ztratil jediného člověka, kterého jsem kdy miloval. To se ještě zhoršilo v okamžiku, kdy požádal o rozvod ... Snažil jsem se, co mohl, aby mu změnil názor a zůstal se mnou a dětmi, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a zkoušel všechno, ale nic nefungovalo.

Průlom nastal, když mě někdo představil tomuto nádhernému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takovýchto věcí, ale prostě jsem se rozhodl neochotně vyzkoušet, protože jsem byl zoufalý a nezbylo mi na výběr ... Udělal zvláštní modlitby a použil kořeny a byliny ... Během dvou dnů mi Oliver zavolal a byl mi líto všech emocionálních traumatů, které mi způsobil, přestěhoval se zpět do domu a nadále šťastně žijeme jako jedna velká rodina. co úžasný zázrak doktor Zuzu udělal pro mě a moji rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám roky

Představil jsem mu mnoho párů s problémy po celém světě a měli dobré zprávy ... Jsem pevně přesvědčen, že někdo tam potřebuje pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoli typu kontaktujte lékaře Zuzu nyní prostřednictvím jeho e-mailu: doctor­zuzu­temple­@gma­il.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818 a také kontaktujte doktora Zuzu na Vibru prostřednictvím +2347013499818

hadaja ( 3. března 2020 13:57 )

To je makačka.Umývat ruce už ná učili doma, když jsme byly déti a ve 21.století se to stalo objevem, to človék žasne, co se nedočte.

ivoadler ( 3. března 2020 11:28 )

Když nikam nejdu, tak si snad nemusím drhnout ruce jako idiot. Ledaže bych se chránil před nákazou ze sebe na sebe.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud