Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Komentář: Místo bifteku nám Zeman hodil prošlý buřt a Babišovi pod nohy šéfa BIS Koudelku

Autor: Petr Holec - 
23. srpna 2021
05:00

Prezident Miloš Zeman má určitě smysl pro taktiku a strategii. A nikdo taky nepochybuje o tom, že když se rozhodne někoho zničit, tak pro to udělá fakt maximum. Teď tedy splnil svůj slib a v rozhovoru pro Blesk v pořadu S prezidentem v Lánech řekl, že šéf BIS Michal Koudelka „nařídil odposlouchávání mého nejbližšího okolí, tedy i mě, protože odposlechy probíhají přes mobilní telefony.“

Je to klasický Zeman. Původně slíbil „výživnou porci“ ohledně „fízlování ústavních činitelů“ ze strany BIS, nakonec se to ale jmenovitě scvrklo pouze na jeho ekonomického poradce Martina Nejedlého, který své sledování potvrdil. BIS jako obvykle mlčí, ostatně mlčení má ve svém krédu. Nejedlý sice patří do nejužší mocenské kliky kolem Zemana, ústavní činitel ale určitě není. Oficiálně vlastně pro jistotu dokonce není vůbec nic. Navíc to není úplně nejčerstvější informace.

Zeman totiž řekl, že se o odposleších dozvěděl před několika lety od vysokého důstojníka BIS, je to tedy trochu staré „kompro“. A podobně čpí i to, že to prý prezident oznámil premiérovi Andreji Babišovi, který mu prý sdělil, že tyto odposlechy zastavil; ten to totiž v Blesku dementoval s tím, že premiér ani vláda nemá žádnou kompetenci pro povolování a zastavování odposlechů. A stejně tak nemá ani žádné informace o tom, koho BIS nebo policie odposlouchává.

Řekněme, že nám Zeman místo slibovaného bifteku zase hodil lehce prošlý buřt, což umí jako málokdo. Jenže i ten je součástí taktiky, jejímž strategickým cílem je konec Koudelky v čele BIS. Zeman ho upřímně nenávidí nejen kvůli Nejedlému, ale i kvůli Rusku a Číně, které BIS opakovaně zmiňuje ve svých zprávách o nebezpečích. Teď tedy Zeman proti Koudelkovi rozehrál svou velkou finální hru, do níž pro jistotu přihodil i Babiše.

Ten má prostě tu smůlu, že zaprvé jmenuje šéfa BIS a zadruhé po volbách potřebuje přízeň prezidenta. Koudelkovi nedávno skončila první pětiletka v čele BIS a Babiš ho pouze pověřil jejím řízením s tím, že nového šéfa po volbách jmenuje až nová vláda. Zeman si to ale patřičně neužil. Za svou přízeň, kdy mimo jiné řekl, že bude volit ANO a dvě antibabišovské volební koalice označil za podvod, čekal, že se mu premiér odvděčí víc. Teď tedy Zeman zatlačil znovu.

A znovu hodil Koudelku Babišovi pod nohy na jeho cestě k pokračování ve funkci premiéra. Právě prezident totiž může ovlivnit, kdo sestaví a povede příští vládu, tím, koho po volbách jmenuje premiérem. A že to nemusí být jen lídr vítězné strany, jíž se nyní zdá Babišovo ANO; prezident může premiérem klidně udělat i toho, kdo má hned po volbách větší šanci získat většinu ve Sněmovně. Povolební ring je v tom ústavně volný a známý cynik Zeman tyhle hry miluje. A právě Koudelka ukazuje, že si to chce ještě naposled fakt užít.     

Video  S prezidentem v Lánech: Zeman o Babišově reakci na odposlechy BIS  - Blesk TV
Video se připravuje ...

doktormediciny ( 9. září 2021 16:57 )

POST SCEIPTUM..Zqa mobily jsem dosud dal tak 20 tisic....

doktormediciny ( 9. září 2021 16:56 )

Grafty, to je vskutku zajinave...Kdyz mi bylo tak 55 s velkym odporem jsem si poridil mobil.Posleze/ asi po roce/ sem zacal laborovat s pocitacem. K mobilum ma psychickou aversi, dvakrat sem zazil na pohrbu ze zacal zvonit mobil/ne muj/.Tqak nevim alkoholik, opozdrenym penzista, nebo kaqm se zaradit...

cervena_sedma ( 24. srpna 2021 16:31 )

cervena_sedma ( 24. srpna 2021 16:30 )

sarina ( 24. srpna 2021 07:24 )

brugal, na co se odpovídá jsou ty s otazníky a ty otazníky rád pokládáš, ale nerad odpovídáš, NEMÁŠ CO BYS ODPOVĚDĚL PROTO TA OTÁZKA? Tvé EGO nějak pokulhává, jsi jen obyčejná 0 která si hraje na chytrého a nemá na to!!!

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud