Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Komentář: Malá padla. Neposlechla Babiše, moc to komentovala a zůstali po ní králíci

Autor: Petr Holec - 
10. července 2018
11:45

Taťána Malá z ANO skončila ve funkci ministryně spravedlnosti stejně, jako v ní začala: špatně. Ještě před jejím jmenováním se nejen soudci vysmáli jejímu právnickému titulu z bratislavské Panevropské vysoké školy, načež se ukázalo, že navíc opisovala v obou svých diplomkách. Teď na ministerský post rezignovala po pouhých třinácti dnech. A taky po tiskovce, jež hned vešla do historie.

Na ní Malá přiznala, že sice ve své diplomce o chovu králíků na brněnské Mendelově univerzitě opisovala, neopisovala ale prý „cíleně“. „Myslím, že to není na pořadu dne,“ řekla poté ke své rezignaci, k níž jí v případě prokázání opisování vyzval i její vládní a partajní šéf Andrej Babiš. Rezignace proto byla na pořadu dne velmi rychle. Babiš problém jménem Malá záhy sprovodil ze světa a ministryně rezignovala. „Neznamená to, že přiznávám chybu,“ neodpustila si ještě dodat. Jen tím dokonala trumf směšnosti.     

Malá měla nejspíš Babiše líp poslouchat. Ten v podstatě neznámé jihomoravské političce při jmenování ministryní poradil, ať věci moc nekomentuje a radši se učí. Sebevědomá Malá to evidentně pochopila opačně: věci naopak komentovala a neučila se. Takže nepochopila ani to, že s reputací plagiátorky prostě nemůže ministrovat za hnutí, jehož úspěch stojí právě na reputaci. Lepší terč pro opozici nenajdete.

ANO tak díky Malé nakonec řeší hlavně minimalizaci škod, které mu během svých krátkých třinácti dnů ve funkci způsobila. Navzdory prázdninám totiž její pád nepřišel v nejlepší dobu. ANO dnes podepisuje koaliční smlouvu s ČSSD a zítra si jde menšinová vláda tolerovaná komunisty pro důvěru ve Sněmovně. ANO si teď sice může podat ruce s ČSSD na to, že oběma stranám chybí ve vládě jeden ministr.

Sám Babiš je nadále trestně stíhaný kvůli dotaci na farmu Čapí hnízdo a trestně stíhaný ministr spravedlnosti by nebyl pro protikorupční hnutí nejlepší vizitka. Babiš proto oznámil, že spravedlnost nepovede ani dočasně a ministerstvo svěří někomu mimo vládu. Podle posledních zpráv měl Babiš navrhnout na nástupce Malé Jana Kněžínka z Legislativní rady vlády.

Díky Malé nicméně ANO politicky dospělo. ODS měla za ministra Martina Kocourka, který „odkláněl“ peníze. Záhy skončil. Za lidovce zase nějaký čas ministroval Jiří Čunek, jenž měl svého času dvě občanky. A za dnes už necestující LIDEM dělala plných devět dní ministryni obrany Karolína Peake. Malá vlastně vydržela celkem dlouho a teď jen vstoupila do početné síně slávy. Asi nejvíc po ní zůstali ti králíci. A taky předpověď některých politiků, že se zničí sama.   

Video Vyjádření ministryně Malé k jejím diplomkám - Blesk TV

smeagol ( 10. července 2018 19:12 )

Cemu se divite? Moje znama pise diplomove prace blbenam ze soukromych VS skol. A neni zdaleka sama. A co divnostudia Veresove, to uz utichlo?

horalysa ( 10. července 2018 18:59 )

Pane Holče, po Malé zůstali králici, ale po Vás zůstane vždy pachuť a hromada smradu.

tomik007 ( 10. července 2018 15:47 )

V tom hnuti ANO se prislusnici uci pjekne sklebit

Ella21 ( 10. července 2018 15:43 )

Nějak nechápu kde to na ní tak rychle vyšťourali a že to bylo pravdivé.....asi kámoš ze školy , kterýmu se svěřila ? A taky nechápu komu proč tak vadila. No nevadí, člověk nemusí rozumět všemu, s tím se dá žít

zada ( 10. července 2018 15:27 )

"Malá padla" a co se změnilo? NIC. Opozice řve stejně dál jak vzteklý malý fracek. Tak tam bude někdo jiný a stejně tu justiční změnu udělá. Ono totiž stejně nic jinýhí nezbývá. "Zkorumpovaní starý pardi justiční", pamatující éru socialismu a vystudovali v ní, musí do důchodu a musí je nahradit mladá nezasažená generace právníků. Ovšem aby měli v pořádku diplomky naši akademici, protože teď si myslím, že si každý bude zvažovat, že do té vrcholné politiky půjde, neboť každý škrabálek na něj vytáhne že má diplomku plagiát. Ono totiž je to ta dimplomka stejně práce pro práci. Nic nového v ní nikdo už dlouho nevymyslel, jen se "konstatuje". A co Chovanec a Benda, no Němcová nikdy židnou nenapsala ( ta je v klidu) - neboť na to "neměla buňky" . No tak se ji opozice zbavila, ale jestli to není Pyrrhovo vítězství, že? Já osobně si myslím, že před národem tu honbu na čarodějnice prohrává demožumpa každým dnem víc a víc. Já osobně mám pro podzimní volby jasno .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud