Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Komentář: Plagiátor Robejšek chce s miliardářem v zádech zachránit blaho národa

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
28. listopadu 2016
14:50

Tak se konečně stalo, co se muselo stát. Potom, co Petr Robejšek posílal v médiích dobrý rok armádu na hranice a ozbrojená komanda na pašeráky uprchlíků, teď vyrazil chránit i český národ a taky rodinu. Oznámil vznik strany Realisté, jež chce už v příštích sněmovních volbách utrhnout dvacet procent hlasů.

To číslo není u Robejška náhodné. Politolog, jenž kdysi emigroval do Německa, věří, že s dvaceti procenty změní i zbylých osmdesát. „Našimi hodnotami jsou rodina jako základní stavební kámen národa a společnosti. Bezpečnost, o kterou se staráme v první řadě my sami, spravedlnost dostupná snadno, rychle a pro každého,“ definují se Realisté.

Snadno, rychle a pro každého. Robejšek, jenž podle etické komise Německé asociace politických věd opisoval z cizího článku, aniž tento pramen uvedl, jako by vykrádal cizí práci i tentokrát. Rodinu a národ u nás totiž už nějaký čas hájí i Tomio Okamura, Jan Veleba a další včetně růžové barbíny Dominiky Myslivcové. Ta o tom hlavně zkouší zpívat.

A samozřejmě i prezident Miloš Zeman. Ten ostatně letos Robejška vyznamenal medailí Za zásluhy o stát v oblasti výchovy. Evidentně nás tak podle prezidenta vychovává stejně dobře jako on, protože lidi s jiným názorem na výchovu národa Zeman zásadně nevyznamenává a už vůbec ne náhodou. Ledaže by mu natočili nějaký hezký předvolební klip.

Zatímco Petr Robejšek politické plány teprve spřádá, premiér Bohuslav Sobotka je realizuje. Podívejte se na další díl pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére:

Video  Ptám se, pane premiére! Celý záznam: O chaotickém Babišovi a podrazech v politice  - Klára Brunclíková, David Vaníček, Jan Jedlička, Petr Soukup
Video se připravuje ...

„Víme, jak na to. Víme, co vše je třeba změnit. Tím se zásadně lišíme od ostatních politických stran, protože ty to evidentně nevědí,“ řekl skromně Robejšek. Samozřejmě. Škoda jen, že už neřekl i to, jak na to půjde. Až do jara, kdy nám prý Realisté odtajní víc, teď budeme žit v agonickém napětí. Zatím jen víme, že chtějí pracovat „pro blaho země a blaho národa“. A sakra: skoro jako by vykradli i nějaké falešné vlastenecké rukopisy z 19. století.

Dost ale plagiátorství. Pravda je, že Robejšek může dát seriózní a vzdělanější tvář boji, v němž Okamura s Velebou vypadají jak dva klauni; první z nich chce venčit prasata u mešit, zatímco druhý jezdí na traktoru. Radost ale musí mít i Zeman. Medaili mu teď Robejšek může splatit tím, že bude blaho země a národa šířit úspěšněji než lidé jako Veleba, Okamura nebo Konvička. A třeba pak najdou i nějaké společné obchodní zájmy.

Další komentáře na Blesk.cz:

borjar ( 29. listopadu 2016 15:58 )

Když chcete uspět , dávejte bacha na profláknuté politiky - zloděje . Kteří se budou hlásit o členství , aby se opět dostali k lízu .

noacojezase ( 28. listopadu 2016 15:44 )

Co to meleš, zdenekk se tady ještě nevyjádřil.

Zobrazit celou diskusi