Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, bouřka 21°C

Masakr v Buče? Odporné a zrůdné, přijdou tvrdší sankce, říká náměstek Lipavského Dvořák

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
4. dubna 2022
15:31
Autor: Pavlína Horáková, for - 
4. dubna 2022
14:00

Bezvládná těla nevinných civilistů, mnohá se stopami mučení a mezi nimi i děti – celkem přes 300 mrtvých. Svět je šokován barbarským masakrem, který se odehrál ve městě Buča nedaleko Kyjeva. Volodymyr Zelenskyj vyzývá Evropu k zpřísnění sankcí proti Rusku. Do Buči dokonce pozval bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou a někdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, aby viděli „výsledky své zdrženlivé politiky vůči Putinovi“. Nejen o těchto tématech hovořil v dnešním Epicentru bývalý velvyslanec v Kuvajtu a současný náměstek ministra zahraničních věcí Martin Dvořák.

Buča a „strašidelné obrázky“, který o víkendu obletěly svět, připoutaly opět značnou pozornost k hrůzám války na Ukrajině. Jenže vyvstává otázka, jak reagovat na ruské činy dál? „Ano, já si taky připadám, že jsem vlastně bezmocný, že toho děláme málo, na druhou stranu neumím mnoho dalších věcí, pokud chceme vyloučit přímý vojenský střet mezi NATO a Ruskem a zahájení třetí světové války,“ uvedl náměstek Dvořák.

Podle něj určitě nastane další přitvrzení sankcí. „V EU byl připraven další sankční balíček, který byl podle mého názoru poněkud krotký, vlastně jenom ucpával díry v těch sankcích, ale Buča to restartovala. Teď přijde pátý a po něm šestý balíček, které budou mnohem silnější,“ poznamenal.

Buča podle náměstka na ministerstvu zahraničí může být svým způsobem zlomovým momentem. „Ruský styl válčení je takový odjakživa. Vytvářejí tlak, hrůzu a pocit, že lidský život nemá cenu. Likvidují tak celou zemi, ne jen strategické cíle a doufají, že se jim tak celá země poddá,“ uvedl Dvořák k masakru v Buče.

Podle Dvořáka ale Putina reakce Ukrajinců překvapila a nyní je to spíše tak, že čím brutálnější útoky Rusko předvádí, tím větší je odvaha a odhodlání Ukrajiny.

„To co sledujeme na našich obrazovkách je něco, co jsem si ani já v poválečné Jugoslávii a Iráku nedokázal představit. To je něco tak odporného, zrůdného a pro naši generaci je to první kontakt s něčím takto zrůdným, takže to v tuto chvíli ani ještě nedokážeme zpracovat,“ podotkl.

V další části pořadu zmínil, že zrůdnosti, které byly odhaleny osvobozením měst, nejspíše zasáhly i některé ruské diplomaty. „Jak jsme snad ani nedoufali, někteří ruští diplomaté na to reagují. Pan velvyslanec Zmejevský mezi nimi nebyl, ale někteří ruští diplomaté reagovali, reagovali dokonce i vůči našim spojencům. Pro mě osobně je ta reakce mnohem silnější, mnohem intenzivnější a mnohem pozitivnější, než jsem si uměl představit,“ poznamenal Dvořák s tím, že „přeci jenom stále mezi nimi ještě slušní lidé jsou a možná i ta Buča přes víkend a ty strašidelné obrázky… že se mezi některými z našich ruských diplomatických kolegů pohnulo svědomí, doufejme“.

Babisova_drahota ( 4. dubna 2022 21:35 )

Střílení do týlu jako v Katyni je vám soudruhům vlastní.

erdk ( 4. dubna 2022 21:22 )

Nevěřím,že by Rusové jen tak zabíjeli děti,že by v tom ruští vojáci měli zalíbení.Nedávno psali jací to jsou ještě děti ty Ruští vojáci a že se jim nechce bojovat.Děti možná zemřeli,ale proto že se bojuje ve městech a ne mimo.Tento mediální a kamuflovaný boj vede Zelenský a spol proti Rusku,aby pak mohl ukazovat podívejte se co dělají Rusové a proto zvyšte sankce.Je to ubohý boj zoufalce a komika Zelenského tyto kamufláže,nejde mu vůbec o lidi,chce do toho zatáhnout co nejvíce států at už vojensky,nebo sankcemi.Takhle bude ta rozvrácená fašistická Uk ůplně zničená a odnesou to jen neviní lidé.Hlavně posílat další a další zbraně at je co nejvíce mrtvých,jen přilévají olej do ohně blázni a váleční fanatici.

Babisova_drahota ( 4. dubna 2022 21:09 )

Víc než dary Ukrajině nás bude stát inflace vyvolaná gigantickým státním dluhem po Babišovi.

tom999 ( 4. dubna 2022 19:28 )

Zprostředkovávají práci 103.000 pracovníků v tuzemsku zejména ve výrobě, logistických centrech a skladech.

Více než statisícová levná námezdní síla se v Česku nachází v područí takzvaných „šedých agentur“ práce. Firmy, které okrádají stát i samotné zaměstnance, obsadily asi deset procent trhu. Varuje před nimi významný hráč na poli personalistiky Grafton.


firem agenturami.... Počet takto dodaných pracovníků v Česku za posledních pět let vzrostl o 62 procent. Zatímco v roce 2011 agentury poslaly podnikům 171 800 lidí, loni to bylo 277 400 osob......

tom999 ( 4. dubna 2022 19:21 )

Skupina okradla stát o 180 milionů. Neplatila daně za agenturní zaměstnance
- 2.2020

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) rozkryla rozsáhlou skupinu, která díky propracované síti okrádala stát na daních. Obcházení zákona se týkalo zaměstnávání agenturních pracovníků. Vlastníci agentur vytvořili skupinu společností, ve kterých vytvářeli fiktivní faktury, aby se vyhnuli platbě daně.


Škoda, kterou skupina způsobila podle vyšetřovatelů přesahuje 180 milionů korun.

„Podle našich závěrů měly personální agentury dodávat pracovníky, obvykle cizince, do řady výrobních podniků na území Česka. Aby se vlastníci těchto agentur vyhnuli odvodu daní, měli vytvořit rozsáhlou skupinu společností, které skrytě ovládali, a do nich měli dosadit nastrčené osoby,“ vysvětluje Jaroslav Ibehej, tiskový mluvčí NCOZ.

„Prostřednictvím obchodních společností měly být vytvářeny fiktivní faktury, které měly být vkládány do účetnictví personálních agentur s cílem neodvádět státu DPH a daň z příjmů,“ popisuje Ibehej.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa