Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Polojasno 21°C

Šéf Motola Ludvík o tikající bombě pro nemocnice. A kdo už se covidu nemusí obávat?

Video se připravuje ...
Autor: Markéta Volfová - 
9. listopadu 2021
05:00

Po bezmála dvou letech s covidem v Česku sílí čtvrtá vlna epidemie. Na rozdíl od těch předchozích máme ale podle ředitele Fakultní nemocnice Motol Miloslava Ludvíka zkušenosti, léky a hlavně očkování. To je podle něj jedinou zaručenou odpovědí na covid-19. Nejvíce ho znepokojuje čtvrt milionu neočkovaných lidí ve věkové skupine 65+. Naproti tomu tady podle něj existuje skupina, která by se už definitivně obešla bez jakýchkoli restrikcí.

„Drtivá část pacientů v nemocnicích jsou stále lidé starší 65 let. Jsou opravdu maximálně ohroženou skupinou a musí počítat s tím, že se s variantou delta potkají. Nedá se odizolovat tak, aby se to nestalo. Tak ať si každý spočítá rizika,“ vysvětluje bývalý ministr zdravotnictví. „Těch 250 000 nenaočkovaných lidí ve skupině 65+ je opravdu tikající bomba. A tato skupina by klidně mohla zaplnit jednotky intenzivní péče. A teď si představte, že v tu chvíli budete mít autonehodu. Sanitka vás poveze do nejbližší nemocnice, tak jak to má udělat, ale tam bude JIP obsazená,“ přidává.

Právě pod vlivem této teorie zavádí například sousední Rakousko nebo Sasko restrikce vztahující se pouze na neočkované jedince: „Máte garantovanou zdravotní péči a máte možnost se naočkovat. Tak proč  hazardovat s celospolečenskou smlouvou. Každý z antivaxerů vám řekne, platím si zdravotní pojištění, nechť se o mě stát postará, tak jako se stará o rakoviny a podobně. Jenomže u většiny rakovin zatím není možné se očkovat.“ komentuje Ludvík tuto cestu omezení.

Mladší ročníky zůstávají podle ředitele motolské nemocnice výrazně méně covidem ohrožení a hlavním důvodem, proč by se měly očkovat je právě bezpečí rizikovějších jedinců a také to, že je stále potřeba dosáhnout alespoň sedmdesáti procentní proočkovanosti: „Poslední zásadní nemocí, kterou se podařilo díky očkování vymýtit, je dětská obrna a hodně lidí si to už nepamatuje. Nemají zkušenost s tím, co dokáže očkování vymýtit.“

Už dnes ale podle Ludvíkových slov existuje skupina lidí, kteří se covidu obávat už nemusí - ti, kteří onemocnění prodělali a zároveň jsou očkovaní: „Lidé, kteří získali tuhle hybridní imunitu se opravdu nemusí bát. Z mého pohledu, kdyby se dali nějak odlišit, nemuseli by mít už žádné restrikce. Ti jsou opravdu stoprocentně chráněni.“

cid2000 ( 10. listopadu 2021 11:49 )

Proč vás nutí pod trestem, omezením, restrikcemi se očkovat chemickou látkou, která není oficiálně certifikována, uznána způsobilou a je pouze v testovacím experimentálním režimu ? Nikdo nenese zodpovědnost za případnou smrt nebo poškození zdraví ! Vůbec nikdo ! Nikdo Vám nepomůže v případě komplikací po očkování ! Nikdo netuší co vám v těle provede tato chemická látka v příštích 5-10 letech !! Zda Vám nastartuje různé pozitivní či negativní prosesy v imunitě nebo ne,...především u mladých a hlavně dětí ? Ať se pak nediví, že lidé jsou opatrní a mají obavu. Jedno je jisté, na tomto vydělají bilióny dolarů soukromé farmaceutické společnosti,které mají větší moc než většina států! Klidně pošlou do kopru bez obav celou EU ! Brusel,celá EU musí poslouchat rozmary,podmínky těchto privátních společností, které vlastní ve finále akciově(na doručitele a jinak) několik ,,Ž,, rodin !!Z toho má člověk ani né obavu, spíše již strach, když ovládají i uplacené politiky v různých státech !Jde strach z těchto politiků,kteří mají chránit svůj národ,zdraví vlastních občanů, vlastní energetickou soběstačnost a ono to je právě úplně, úplně naopak!!Dělají vše proto, aby ten národ byl v područí privátních energetických a farmaceutických společností, kteří rozhodují co má kdo zaplatit nebo jíst, používat a jak topit nebo zmrznout ! Opravdů zrůdné a hrozné pro malé národy !

Bombur75 ( 10. listopadu 2021 10:23 )

Nemalé peníze? Řekněme, že na JIPce se vystřídá 5 tisíc lidí. Jeden den tam stojí kolem 85 tisíc. Když tam budou 10dní, dělá to 4 a čtvrt miliardy.
Očkování 80% obyvatel minimálně 2 dávkami ročně, by stálo 8 miliard. A to musíte přičíst mizernou účinnost očkování.

slemik ( 9. listopadu 2021 17:40 )

Ty seš dobrý pako

Actimel ( 9. listopadu 2021 16:35 )

Neotravuj potkane

Actimel ( 9. listopadu 2021 16:31 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa