Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Dovolená v Česku? „Zamiřte do krajských měst,“ radí šéf CzechTourismu, ušetříte až třetinu

Autor: vol - 
25. června 2021
05:00

Stálá nejistota spojená s cestováním do zahraničí v době covidu vede Čechy k výběru dovolené v tuzemsku. Průzkum státní agentury CzechTourism ukázal na to, že letos se touto cestou vydá více než tři čtvrtě dovolenkářů. Pěší turistika, cyklistika, ale kultura - to je to, co tohle léto nejvíc táhne. Podle slov ředitele společnosti Jana Hergeta například Orlické hory nebo Slovácko už hlásí téměř na celé léto obsazeno. On sám radí vydat se do krajských měst. Spojte jejich krásy s krásami přírody v okolí a ještě dost pravděpodobně výrazně ušetříte. Oproti apartmánu na horách až třetinu.

„Češi jsou v tuzemsku zvyklí jezdit do hor, k vodě, za památkami. Máme ale velmi pěkná krajská města, kde se můžete ubytovat, a když sednete do auta, jste za půl hodiny také v přírodě. Vyměníte tak akorát třeba apartmán na horách za luxusní hotel ve městě. A vyjde vás to mnohdy o dvacet až třicet procent levněji,“ vysvětlujte Herget s tím, že právě velká města lockdowny zasáhly nejznatelněji.

„Velká města utrpěla nejvíce. Krásně je to vidět na Ostravě, která před covidem byla na červenec absolutně obsazená. A to především kvůli návštěvníkům festivalu Colours of Ostrava. Dnes je tam sotva dvacetiprocentní obsazenost ubytování,“ popisuje šéf CzechTourism a dodává, že právě tyto okolnosti vedly v takových lokalitách ke značnému zlevňování.

„Praha má připravený program v Praze jako doma, a když se ubytujete máte řadu vstupů zadarmo - do muzeí, do zoo, do botanické zahrady. Kdy jindy si užít krásnou prázdnou Prahu, kdy jsou ceny podstatně nižší než normálně?“ Herget také upozorňuje na skutečnost, že ubytování v těchto městech mívá podstatně mírnější storno podmínky, než jak tomu bývá u horských chat a podobně. I takováto výhoda se může v dobách pandemie hodit.

 

 

dostojevskij ( 25. června 2021 10:53 )

Když zamířím k moři do apartmánu, je to levnější a zároveň ochutnám skvělé potraviny!!!!

krapotkin ( 25. června 2021 07:41 )

Ha, ha, ha. Tihle občané si založili dobré koryto právě proto, aby nemuseli pracovat ručičkama, ale hlavou jim to taky moc nejde.

jonn ( 25. června 2021 07:31 )

Co takhle přijít pracovat na Hodonínsko . A zadarmo .

Zobrazit celou diskusi
Další videa