Neděle 11. duben 2021
Svátek slaví Izabela, zítra Julius
Oblačno 17°C

Novotný „naložil“ kritikům a přidal sérii výhrad vůči ODS. Jaké má po rozchodu plány?

Autor: Markéta Volfová - 
23. března 2021
05:40

Skoro každý má na starostu městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného (ODS) názor. A zdá se, že také on má názor téměř na všechno. Minulý týden na twitteru oznámil, že po volbách do Poslanecké sněmovny ve straně skončí. Jak sám říká, miluje politiku, ale nebaví ho politikaření. Je přesvědčený, že se jeho potenciálu někteří spolustraníci bojí, a proto s ním zametli. Jakou roli v jeho odchodu hraje zhrzenost, že se nedostal na pražskou volební kandidátku? Odpovídal v Epicentru Blesk Zpráv a někdy se rozohnil tak, že jsme ho museli „vypípávat“.

„Popravdě jsem spíš Rychlošípák, který nechtěl do Sněmovny a nevydýchává, jak to s ním zahráli,“  komentuje řeporyjský starosta svůj postoj ke kandidatuře do dolní komory.

Argument, že jakožto odsouzený je ze hry, vnímá pouze jako výmluvu. Stejně tak odmítá, že by mohl sehrát roli dlouhodobý způsob jeho vystupování. „Myslíte, že kdybych začal mluvit slušně a srozumitelně, abych byl v té Praze ještě volitelnější, že by mě na tu kandidátku pustili? Takhle to nechodí. ODS za mnou nikdy nepřišla s tím, že když nebudu sprostý, dají mě na poslední místo kandidátní listiny. Já kdybych tu možnost měl, udělal bych pro to cokoli,“ prohlásil v Epicentru. 

Video Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný v Epicentru - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Novotný odmítá, že by jeho vztahy napříč stranou byly špatné: „My máme dobré vztahy. Jen na sjezdu vystřelila kometa z Řeporyjí a už tam jsem si všiml, že mám pozornost strany. Konkurent přišel mezi velké kluky,“ uvedl a dodal, že obzvlášť dobré vztah má s lídrem ODS Petrem Fialou.

„Připadám si strašně odstrčený. Já si uvědomuji, že na to možná nemám, že jsem příliš zbrklý. Já ve skutečnosti nejsem takový samolib, jak vypadám,“ obhajuje se Novotný a přidává, že nechápe, proč straně nechce využít jeho pomoci po marketingové stránce.

„Mě uráží to, že při současném stylu našeho marketingu, mi strana nezavolá, jak má dělat facebook. Jezdí za mnou jiní špičkoví politici, kteří jsou s námi v koalici. Já radím kde komu, jen ne ODS,“ stěžuje si starosta, který se s nadsázkou nazývá Markem Prchalem této strany. 

A co dál? Řeporyje Novotný miluje: „Já si tam můžu klidně založit hnutí Dycky Řeporyje! Ale pravda je, že mám nějaké ambice a potřebuji nějaké logo.“ Přeběhlíci v něm odjakživa nevzbuzují důvěru, ale spolupráci s jinou stranou prý do budoucna vyloučit nemůže. 

al.bunda ( 23. března 2021 17:26 )

Kdybych se o stejným způsobem vyjádřil o Babišovi nebo Zemanovi tak se vsadím že mne nikdo mazat nebude, běž do zádele cenzore vygumovanej Tady se ukázalo co je Blesk zač, bulvární šmejdi a já si dovolil kritizovat jednoho z nich.

karassidlo ( 23. března 2021 16:29 )

Chudínek... KDE je jeho stálé tvrzení, že NIKDY z ODS neodejde, dokud ho nevyhodí.... ??? Chcípáček....

flesch2z ( 23. března 2021 13:59 )

Kudy chodí tudy fňuká, teď momentálně na Seznamu. Řeknete mi, kde se ten vzteklý spratek ještě nelitoval?

bergen ( 23. března 2021 12:37 )

Bože,proč dals dušu do barana?

Tajfun ( 23. března 2021 12:01 )

Chudák 👎👎👎👎👎

Zobrazit celou diskusi
Další videa