Expert zmínil, kdy se hypotéka ještě vyplatí. I když šly úroky nahoru

Autor: ula - 
17. března 2018
07:30

Doba hypoték s minimálními úroky je pryč. Sazby začínají růst a lidé si úvěrů na bydlení berou méně. Není to však ani tolik kvůli vyšším úrokům, ale kvůli zvyšujícím se cenám nemovitostí. A také kvůli jejich nedostatku, což platí zejména v hlavním městě. Ekonom Jiří Kubík ve Studiu Blesk prozradil, kdy se ještě vyplatí vzít si hypotéku.

Budou úrokové sazby stoupat nadále? Podle finančního poradce Jiřího Kubíka zatím nijak razantně, vyšší růst by měli klienti očekávat spíše na podzim.

„Problém je v tom, že lidé peníze mají, jen nemají co kupovat. V Praze poptávka po bytech výrazně převyšuje nabídku, a to několik let. Navíc ceny jsou přemrštěné,“ uvedl Kubík. 

Vyplatí se vůbec vzít si hypoteční úvěr? Záleží, co s kupovanou nemovitostí zamýšlíte. Je rozdíl, pokud chcete vlastní bydlení, a když si vybíráte nemovitost pro investici. 

Proč tomu tak je? Podle čeho by se lidé měli rozhodovat, když si berou hypotéku? Zjistíte v rozhovoru: 

Video Vyplatí se ještě vzít si hypotéku? - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud