V Česku si můžete pojistit ruce, býčí spermobanku i EET kasu. S čím narazíte?

 • Autor: ula - 
  28. 2. 2018
  05:50

  Na míru šité pojistky jsou spíše doménou celebrit a známe je hlavně ze zahraničí. I české pojišťovny ale občas evidují od klientů požadavky, které vypadají na první pohled dost nevšedně. Pojistit si lze u v podstatě cokoliv, ovšem záleží hlavně na zvážení pojištovny, zda je ochotná váš požadavek přijmout. Musíte ale počítat s tímm, že taková pojistka na míru něco stojí. I tak už si Češi pojistili například býčí spermobanku, sbírku vín nebo vlastní ruce. Co pojišťovny vůbec odmítly pojistit?

 • 1.Lze pojistit cokoliv?

  „V zásadě jde pojistit cokoliv. Vždy jde o zvážení rizika, zda je pojišťovna ochotna ho podstoupit a za jakých podmínek, a také je potřeba počítat s tím, že na míru uzavřená pojištění mají také svoji specifickou cenovku,“ řekl Blesk Zprávy Jan Marek, tiskový mluvčí pojišťovny Generali.

  S tím souhlasí i další české pojišťovny, samozřejmě ne vždy vyjdou klientům vstříc. Většina už ale má určité „kuriozity“ zahrnuté přímo v nabídce.

  Lze pojistit cokoliv?Lze pojistit cokoliv? | 

 • 2.Ruce a a konec kariéry

  Pojištění částí těla známe hlavně z článků o zahraničních celebritách, u nás jej však pojišťovny také nabízí.

  „Nabízíme Pojištění horních končetin pro případ úrazu nebo choroby, které omezí podstatným způsobem funkčnost a znemožní či výrazně zkomplikují dosavadní výdělečnou činnost. Sjednává se pro všecny, kteří si vydělávají rukama, ať jsou to manuálně pracující (tesaři, hodináři, pokrývači apod.) nebo umělci (malíři, hudebníci, tanečníci) nebo kvalifikované profese (lékaři, dentisti apod.),“ řekla Eva Svobodová z pojišťovny UNIQA. 

  „Naše pojišťovna pojistila na žádost hudebníka jeho ruce, a to pro následky úrazu,“ dodal Marek.

  „Pojišťujeme významné české sportovce, kteří mají sjednané riziko ukončení kariéry z důvodu zranění, tzn. sportovec je kvůli zranění nucen předčasně svoji kariéru ukončit,“ uvedla Renata Čapková z České podnikatelské pojišťovny.

  Pojištění rukou umělců není neobvykléPojištění rukou umělců není neobvyklé | 

 • 3.Nekonání svatby nebo akce

  Pokud zrušíte svatbu, například z důvodu nemoci či úmrtí, tak jako škodnou událost v rámci životního pojištění to bere například pojištovna Allianz.

  „Máme dobrou zprávu pro provozovatele lyžařského areálu je možné pojistit si nedostatek sněhu během stanoveného období, pokud množství srážek a průměrná denní teplota v tomto období nedosahuje předem daných parametrů,“ zmínil Milan Káňa z pojišťovny Kooperativa.

  Pojištění nekonání akce nabízí i UNIQA. Pojišťovna už tuto pojistku uzavírala.

  „Například u mistrovství světa v letech na lyžích to byl extrémní vítr, který by tak dlouhé skoky činil neúměrně rizikovými. Dále třeba pojištění Světového poháru ve slalomu na lyžích pro případ absence sněhu,“ popsala Svobodová.

  I proti zrušené svatbě se můžete pojistitI proti zrušené svatbě se můžete pojistit | 

 • 4.Pojištění EET proti opilcům a bezkrevní léčba

  Generali nabízí i pojištění EET v souvislosti se zařízeními, která si podnikatelé musí pro svoji práci pořídit. Pojistná ochrana je přitom širší, než je jinak u elektroniky a výpočetní techniky běžné. Vztahuje se jak na hardware, tak na software.

  „Pojištění se vztahuje i na případy, kdy například host, který lehce přebral, polije pokladnu a způsobí její poškození,“ řekl mluvčí pojišťovny Marek. Nově pojištění zahrnuje i krytí nákladů na obnovu dat po pojistné události včetně případné sankce udělené státními orgány za neodeslání datové správy správci daně, například z důvodu zničení pokladny a uložených dat po úderu blesku.

  „Mezi nestandardní pojištění lze určitě zařadit třeba pojištění s názvem Bezkrevní léčba, které nabízíme od samotného vzniku pojišťovny. Toto pojištění cílí na občany odmítající standardní krevní léčbu a je od začátku žádané,“ řekl Jakub Koutek ze Slavia pojišťovny.

  Pojistit si můžete i kasu EETPojistit si můžete i kasu EET | 

 • 5.Ostropestřec a lamy

  Pěstujete ostropestřec nebo jinou netradiční plodinu jako jsou batáty nebo chřest? V rámci zemědělského pojištění si je můžete také ochránit. Stejně tak pojišťuje  Generali zvířata jako jsou lamy, pštrosi, papoušci, antilopy nebo velbloudi.

  „U nás pojišťujeme i netradiční chovy, jako je chov bizonů, buvolů či antilop, řešili jsme i pojištění krokodýlů a šelem,“ uvedla Ivana Buriánková, mluvčí České pojišťovny.

  Pěstujete ostropestřec?Pěstujete ostropestřec? | 

 • 6.Prstýnek po babičce a nepojistitelné rybičky

  Pokud pojišťovna přímo pojištění, po kterém toužíte, nenabízí, musíte ji oslovit sami a pokusit se sjednat si pojištění na míru. Záleží však, zda bude pojišťovna souhlasit a hlavně za jakých podmínek. Každopádně taková pojistka se vám zřejmě pěkně prodraží.

  Klienti si často v rámci domácnosti přejí pojistit nějakou dražší cennost, například obraz nebo šperk, někdy naopak hodnotu představuje jen citová újma, např. měděný prstýnek po babičce.

  „Jako příklad z poslední doby můžeme jmenovat ten, kdy po nás chtěl klient pojistit mj. zbrojní arzenál ostřelovače čítající mnoho kusů speciálních střelných zbraní pro soukromé i pracovní účely. Klienta jsme ale museli odmítnout, protože dané předměty odmítl specifikovat či nějak blíže určit,“ zavzpomínal Koutek ze Slavia pojišťovny.

  Naopak své pojistky se nedočkal klient, který chtěl pojistit rybičky proti odcizení z volně přístupného jezírka.

  Pojištění rybiček nevyšloPojištění rybiček nevyšlo | 

 • 7.Býčí spermobanka a pivní tácky

  Česká pojišťovna podle svých slov neváhala pojistit býčí spermobanku, sbírku vín, hudební nástroje nebo dravce, kteří jsou využíváni na letištích.

  V Kooperativě naopak nepojistili klienty, kteří žádali o pojištění úhrady výkupného při teroristickém útoku.

  Česká podnikatelská pojišťovna standartně pojistí kulturní umělecká díla či sbírky, ale eviduje i požadavky na pojištění od sběratelů autíček F1 nebo pivních tácků.

  Pojistění býží spermobanky? Proč nePojistění býží spermobanky? Proč ne | 

  Video Jaké novinky nás čekají v oblasti pojištění a investic? - Andrea Ulagová, Lukáš Červený
  1080p 720p 360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud