Letošek přinesl zdražení bytů i hypoték. Expert popsal, co čekat příští rok

Autor: ula - 
31. 12. 2017
07:45

Finanční rok 2017 přinesl řadu změn zejména na hypotečním trhu. Začala platit novela o spotřebitelských úvěrech, do dění zasáhla Česká národní banka (ČNB) a úrokové sazby začaly stoupat. Vysoké jsou i ceny nemovitostí. Rok 2017 přinesl změny v životním i neživotním pojištění. Co přinese rok 2018? Kdy je lepší vzít si hypotéku? A co když už ji máme, jak se ochránit před vysokými sazbami? Jaké jsou prognózy finančního experta pro následující rok?

Nový zákon o spotřebitelských úvěrech zavedl přísnější posuzování žadatelů o úvěr. Navíc ČNB zrušila stoprocentní hypotéky, později i devadesátiprocentní a lidé tak musí mít až 20 procent vlastních zdrojů z ceny nemovitosti, po které touží.

„Češi se ale projevili jako mistři kombinování a chybějící hotovost si buď půjčují od rodiny, nebo sahají po dalších úvěrech, řekl Vladimír Weiss, finanční poradce ve studiu Blesk.cz.

Nepatrně se zvýšily i úrokové sazby u hypoték a zřejmě ještě porostou.

Vyplatí se ještě vzít si na bydlení hypotéku? Porostou i nadále ceny nemovitostí? Jak to bude vypadat na hypotečním trhu v roce 2018? To zjistíte v rozhovoru:

Jaký byl finanční rok 2017 a co nás čeká v roce 2018?Jaký byl finanční rok 2017 a co nás čeká v roce 2018? | Profimedia, Partners.cz

Změny v životním i neživotním pojištění

Určité změny se udály i v povinném ručení, kdy jedna z pojišťoven začala určovat ceny podle odhadu ujetých kilometrů.

Jak se novinka ujala? Bude se cena povinného ručení nadále zvyšovat? A jaké novinky v životním pojištění nás čekají v roce 2018? Podívejte se na video:

Video Jaké novinky nás čekají v oblasti pojištění a investic? - Andrea Ulagová, Lukáš Červený

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa