Věci na dovolenou si pravidelně zapomíná 28 procent Čechů. Ženy víc než muži

Autor: ula - 
13. srpna 2016
19:30

Ten nepříjemný pocit nejspíš znáte. Vyrážíte na dovolenou a myslíte si, že jste si zapomněli něco sbalit. A možná máte i pravdu. Něco důležitého na dovolenou si Češi nesbalili aspoň jednou v životě a víc zapomínají ženy než muži. Vyplývá to z průzkumu společnosti GLS.

Více než polovina dotázaných si alespoň jednou zapomněla přibalit na dovolenou důležitou věc, pravidelně zapomíná 28,2 procenta Čechů. Více zapomínají ženy (54 %) než muži (50 %). Nejvíc přitom zapomíná věková skupina od 27 do 35 let.

Zapomínáme lehátka, nabíječky i brýle

Nejvíce Češi zapomínají opalovací krémy a osobní kosmetiku (47 %), hned v závěsu je oblečení nebo obuv.

Větší problém je, když zapomenou vybavení k vodě, jako jsou plavky, lehátka nebo podušky. Ještě častěji Češi zapomínají na elektroniku, zejména na nabíječky pro mobily a GPS navigace. Na léky nebo nutné zdravotní pomůcky, jako jsou např. brýle nebo kontaktní čočky, zapomíná čtvrtina cestovatelů. Dále si zapomínáme do kufru přibalit sportovní vybavení, nářadí nebo jiné pomůcky.

Nákup na dovolené to vyřeší

Pokud si něco zapomeneme, nejčastěji to řešíme dodatečným nákupem přímo na dovolené (54 %) a 45 % se rozhodne přežít bez zapomenuté věci. Záleží samozřejmě, co si kdo zapomněl.

 

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

prycsnima ( 14. srpna 2016 00:12 )

Proč v KLDR nedochází k teroristickým útokům? Protože si tam netahají ksindly jako Makrela do Germánska!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud