Jste zadlužení až po uši? Sbalte všechny půjčky do jednoho pytle, ušetříte

Konsolidace – více půjček v jednom pytli
Autor: ula - 
27. prosince 2015
05:00

Před Vánoci jste neodolali a půjčili si 10 tisíc korun na dárky. Půl roku předtím se vám rozbila pračka, tak jste si museli vzít půjčku na novou. K tomu už rok a půl poctivě splácíte půjčku 150 tisíc na modernější kuchyň. Najednou je těch půjček moc a vy se v tom začínáte ztrácet. Může vám pomoci konsolidace.

Konsolidace – z více půjček jedna

Konsolidace půjček vám umožní sloučit více úvěrů do jedné půjčky. Sloučit můžete úvěry různého druhu jako jsou bankovní úvěry, půjčky od splátkových společností i úvěry na kreditní karty nebo kontokorenty. Rozhodně vám konsolidace může pomoci v tom, abyste se ve svých finančních závazcích neztratili a neskončili v exekuci.

„Konsolidace je spolu s refinancováním úvěrů k tomu, aby lidem pomáhala řešit nevýhodné a špatně zvolené úvěry. Jedná se o běžně nabízený produkt, který je navíc dnes výhodnější než kdykoliv předtím, protože se na ně banky v posledních letech výrazně zaměřují,“ vysvětluje Pavla Rýznarová, finanční specialistka z portálu Ušetřeno.cz.

Jaké má konsolidace výhody?

 • zpřehledníte si splátky
 • ušetříte na poplatcích za správu úvěrů
 • dosáhnete na lepší úrokovou sazbu
 • budete mít celkově nižší měsíční náklady
 • spojíte do jednoho úvěry různých druhů
 • budete mít možnost získat další finanční prostředky
 • celkově můžete snížit náklady na uhrazení všech závazků

 

Konsolidace je určená pro lidi, kteří na sebe mají navázanou více jak jednu půjčku či jiné druhy úvěrů a rádi by spláceli pouze jednu částku na jedno místo a u jedné společnosti. Jde o to, že chytře zvolenou konsolidací se lidé zbaví různých nevýhodných úvěrů a získají jen jeden férový úvěr,“ říká Rýznarová.

Spojení rodinných půjček

Spojit půjčky můžete i v rámci rodiny. Má váš partner půjčku a vy také? Spojte ji do jedné. Tuto možnost nenabízejí sice všechny společnosti, ale i tak se na trhu najde dost těch, které nabízejí možnost konsolidovat úvěry mezi partnery či dokonce celou rodinou.

Jak postupovat při konsolidování úvěrů?

O konsolidaci může zažádat každý, komu je víc než 18 let a má trvalý nebo dočasný pobyt v České republice. Produkty najdete v nabídkách většiny bank i nebankovních společností, nebo můžete využít některý z online srovnávačů, kde si v kalkulačce úspory spočítáte a rovnou si porovnáte nabízené produkty.

Pak už jen kontaktujete vybraného poskytovatele – online nebo si sjednáte osobní schůzku ve vybrané společnosti. Pro vyřízení konsolidace budete obvykle potřebovat:

 • dva doklady totožnosti (např. občanský průkaz a řidičský průkaz či pas),
 • dokumentace k úvěrům, které chcete konsolidovat,
 • podklady o zaměstnavateli nebo podnikání,
 • kopii posledního výpisu z účtu.

 

POZOR! Maximální částka, do které můžete půjčky slučovat se liší. Ale často se pohybuje přibližně okolo 500–600 tisíc korun. Některé společnosti ale nabízí i vyšší strop až do jednoho miliónu korun. V takovém případě je ale obvykle potřeba ručitel.

Na co si dát při konsolidaci pozor?

Konsolidace vám má se splácením pomoci a vaše dluhy má zpřehlednit. Proto než ke konsolidaci přistoupíte, skutečně se ujistěte, že máte v nabídce jasno. „U finančních závazků platí zásada jako všude jinde – nepodepisovat, čemu nerozumím. Proto se před podpisem ujistěte se, že máte jasno ve všech podmínkách i poplatcích,“ radí Rýznarová. Důkladně také zvažte, zda máte na splácení dostatečný pravidelný příjem a bez potíží budete zvládat jednotlivé splátky splátky.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Loan Lender ( 8. srpna 2018 22:42 )

 Dobrý den, jsem pan Paul Moritz, legitimní a spolehlivý věřitel. Vydávám půjčky za jasných a srozumitelných podmínek s úrokovou sazbou 3%. Vydávám půjčky na podnikání, osobní půjčky, studentské půjčky, půjčky na auta a půjčky na splacení účtů. Pokud potřebujete půjčku, musíte udělat okamžitý kontakt s mnou přímo na adrese: paulhelpfund@yahoo.com Bůh ti žehnej. Pozdravy, Pan Paul Moritz E-mail: paulhelpfund@yahoo.com Whatsapp: +91 733 787 3110

Garcia ( 14. března 2018 18:32 )

Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci! Máte problémy nebo máte problémy? Tímto způsobem vám dáváme příležitost rozvíjet nový vývoj. Jako bohatá osoba cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se jim snaží dát šanci. Každý si zaslouží druhou šanci, a protože vláda selže, budou muset pocházet od ostatních. Žádná částka není příliš pro nás a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou. Žádné překvapení, žádné další náklady, ale pouze dohodnuté částky a nic jiného. Nečekejte a nezapomeňte na tento příspěvek. Zadejte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat se všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na garciajsacramento@gmail.com Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci!

victor1 ( 27. prosince 2015 10:38 )

......Půjčky v kapitalismu jsou spolehlivou cestou do pekla...... ============================== Souhlas.Jen chci poznamenat,jak to že i banky mají lichvářské úroky,když Babiš slíbil,že jim po tom přitne?Další nesplněný předvolební slib.Mimochodem,Cetelem se stal už také bankou a byl úvěrovou společností.To jen tak na okraj.

victor1 ( 27. prosince 2015 10:30 )

Najednou je těch půjček moc a vy se v tom začínáte ztrácet. Může vám pomoci konsolidace. =============================== Samozřejmě,kámoš to zrobil a je na tom lépe.Já to tedy zvládám,ale jen tak z chujoviny jem tam zašel,že to skonsoliduji a se špatnou jsem se potázal.Mám totiš příjem ze zahraničí (ze Španělska) a to banka neumožní.Přitom je ten příjem pravidelný každoměsíční již bratru šest let a bude trvat.Když vyměním Euráče,tak to dělá 21 bejků +-.A ruka za hlavou,měl jsem tam pracovní úraz.Celý život jsem dřel jak mezek,zasloužím si to.Vím,takových jsou mraky.

moiaza ( 27. prosince 2015 09:26 )

 Jediná půjčka kterou jsem kdy měl, byla novomanželská bezúročná. To je ale hodně dávno. Půjčky v kapitalismu jsou spolehlivou cestou do pekla. Nedávno mě ukecali v OK elektro na odloženou platbu. To jsem se nechal nachytat! Od té doby mě každou chvílí bombardovala společnost Cetelem. Zboží jsem dle dohody zaplatil v plné výši ve stanovené výši. Ovšem neustále telefonáty a nabízení půjček ze stany Cetelemu, mi šly na nervy. Cetelem a odloženou platbu nikdy! Od té doby kupuje zásadně jen to, na co mám a platím ihned v hotovosti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud