Honza ukázal, jak si podmanil kreditku, aby sloužila ona jemu. Ne naopak

„S kreditkou jsem se naučil zacházet,“ říká Honza.  (Autor: Petr Novotný)
Autor: ula - 
4. prosince 2015
06:30

Honza má kreditní kartu dva roky a říká, že jako jeden z mála s ní umí zacházet. Ví, že kousek plastu se může hodně rychle stát noční můrou. Kreditní karta je totiž jedním z nejčastějších důvodů zadlužení. O tom, jak se naučil s kartou zacházet, vyprávěl Domácí ekonomce.


„Já beru kreditku jako finanční rezervu, kdybych potřebovat rychle něco zaplatit. Ale hlídám si, abych to další měsíc zaplatil z výplaty,“ říká třicetiletý asistent.

Před pořízením kreditní karty ho odrazovaly především vysoké úroky. „Velká skupina lidí, která vlastní kreditní kartu, vůbec netuší, že mají v ruce úvěrový nástroj,“ varuje Vladimír Weiss, finanční poradce ze společnosti Partners. To pak často vede do dluhové pasti.

Jak Honza nakládá s kreditkou, aby se nezadlužil? Na co si dávat pozor, pokud si pořizujete kreditní kartu? Dozvíte se v reportáži:

Video „Kreditní karta je půjčka s vysokými úroky,“ říká Honza. - Andrea Ulagová, Jan Jedlička

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud