ONLINE CHAT
Dobrý den,je mi 67let nohy mi neotékají,žíly mám mírně vidět v ohybu nohy Jinde ne.Můj problém jsou časté křeče v lítku a to hlavně v noci.Naskočí mi tvrdá boule a to místo mě bolí ještě druhý den.Občas mě chytají křeče i prstů u nohou,třeba i při jízdě autem.I když jsou tyto cesty krátké.U lékaře jsem zatím nebyla. Děkuji za váš čas. Linkoná (Linková Marie)
Foto
Vážená paní Linková navštivte svého praktického lékaře, který Vás odešle ke specializovanému vyšetření dále.
Dobrý den, vážený pane doktore, chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme v rodině příbuzného, který má už několik týdnů velmi oteklé nohy. Odmítá navštívit lékaře. Je mu 76 roků a léčí se na vysoký tlak. Pokud ho nedostaneme na vyšetření, co by jste radil??? Jak mu pomoci??? Děkuji(Blaženka)
Foto
Nechce-li být vyšetřený pak mu není pomoci.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s odstraňováním metliček na nohách laserem. Podstoupila jsem ho opakovaně na laserové pracovišti v Plzni a je to pro mě velké zklamání. Máte u vás na pracovišti účinnější laser?Děkuji.(Martina)
Foto
Vážená paní Martino. Zkušenosti máme již 22leté na naší Žilní klinice, nedoporučujeme všechny metlice řešit laserem, jednak většina z nich na laserovou léčbu neraguje a vzhledem k tomu, že se jedná o finančně náročnou záležitost je třeba zvážit, zda prostředky neinvestovat účelněji. Doporučujeme po ultrazvukovém a klinickém vyšetření dle stavu kombinace v následujícím pořadí. 1. miniinvazivní operace,2, následně sklerotiazce, která má jednou takový efekt než laser a 3, co zbyde a nejde již řešit sklerotiací vyřešit laserem, který má nejlepší efekt u nejmenších pavoučích sítí.
Dobrý den pane doktore lze drobné metličky odstranit jinak než operativně? Děkuji.(milena)
Foto
ano, ale záleží na výsledku předhozího vyšetření. Většina metliček se řeší sklerotizací a laserem.
Dobrý den, moje maminka si stěžuje na bolest nohy - trpí na křečové žíly - lékařka ji sdělila, že so na to musí zvyknout a když se ptá na operaci , tak jen říká, že to ne, že si musí zvyknout. Noha ji natíká a bolí , někdy když stojí delší dobu, tak mi říkala , že ji to i pálí - chci s ní zajít k jinému lékaři, protože se mi ten postup její lékařky moc nelíbí. (Děkuji Alena)
Foto
Neváhejte a navštivte jiného lékaře, který bude mít větší zkušenosti s léčbou křečových žil, praktický léař to jistě nebude.
Dobrý den, prosím o obecnou odpověď, jak se léčí v dnešní době metličky na lýtku, chtěla bych si je nechat odstranit a zároveň normálně "žít" a chodit do práce. Jaká je tedy náročnost, rekonvalescence a cena zákroku, pokud se hradí.(Linda)
Foto
1. najděte si zdrav. zařízení s refencemi úspěšné léčby křečových žil. 2. absdolvujte vyšetření , které nemůže být dokonalé bez vyšetření ultrazvukového 3. samotnou léčbu nechte na lékaři, který Vás bude chtít metliček zbavit. 4. Na naší ŽIlní klinice po dulexním ultrazvukovém vyšetření nabízíme léčbu s kombinaci operace, sklerotiace a laseru. 5. Léčba je ambulantní bez výraznýh omezení, 6. Cena zákroku je daná rozsahem postižení a kombinací metod. Samotná sklerotiace Vás vyjde cca do 2 000,-Kč. Laser je finančně náraočnější.
Dobrý den, mám odoperovanou křečovou žílu, za sebou několik sklerotizací, ale stále nejsem spokojená. V létě nemohu nosit sukně, neboť moje nohy nevypadají hezky. Je možné nějakou metodou úplně odstranit modré žilky a nebo jsem odkázána po zbytek života na kalhoy ? (Lucka)
Foto
Neházel bych flintu do žita a navštívil bych specialistu, který se léčbou křečových žil dlouhodobě a úspěšně zabývá, určitě Vám poradí jak dál.
Dobrý den, nejsem si vědom, že bych se uhodil do nohy, ale na zadní části lýtek se mi udělali žlutozelené skvrny, něco jako modřiny a v noci bolí. Nemohou to být křečové žíly. (Pavel)
Foto
Zda to bude obyčejný hematom z praské žilky i bez předchozí úrazu, nebo křečové žíly , odhalí až kliické a ultrazvukové vyšetření na žilním specializovaném pracovišti,
Pane doktore, mám opakovaně problémy s bércákem. Mám třeba dva roky klid a pak se mi udělá a dlouho trvá, než se zaléčí. Nyní ho mám také v počátečním stavu. Co radíte, aby se brzo zhojil a nezvětšoval se? (Kamila)
Foto
Doporučujeme prvně bérák zahojit, ale následně hned odoperovat křečové žíly, které ve většině případů jsou za vznik bérového vředu zodpovědné.
Dobrý den, Chtěla bych se zaptat, otéká mi právý kotník směrem nahoru a bolí nejvíce v noci v klidu. U kotníku a okolo kolena se mi začaly tvořit metličky, docela dost.Měla bych si dojít na cevní vyšetření? Děkuji za odpověď. (Eva Ročková)
Foto
Cévním vyšetřením bych na Vašem místě začal.
Dobrý den pane doktore, kdy si mám nechat odstranit laserem metličky v obličeji? nyní asi ne. Kdy je to ideální?(Kristýna)
Foto
MIlá Kristýno. V létě nedoporučuji, spíše v chladnějších měsících s tím, že po zákroku by se ošetřovaná místa neměla 6 týdnu vystavovat intezivnímu slunci. Ani sklerotiace metliček na nohou ani laserové ošetření metlic kdekoliv neprovádíme na naší ŽIlni klinice v letních měsících
Dobrý den, pane doktore. Absolvovala jsem operaci křečových žil v roce 1991, při dalším pokusu o totéž (kolem roku 2005) mi byl zákrok lékařem "rozmluven" s tím, že to nemá cenu. Je mi 55 let, horší se to, modré fleky se mi dělají pod vnitřními kotníky a nad nárty. mám obavu z bércových vředů. co s tím? děkuji za odpověď.(anelim)
Foto
Dloporučuji vyšetření v jiném specialozovanějším zdravotnickém zařízení, kde můžete doporučenou léčbu porovnat s předchozím a vybrat si způsob léčby, který Vám bude více vyhovovat
mam metličky občas pri chuzi či namaze ,chtela bych poradit čim to mazat dekuji(květuše)
Foto
Vážená paní Květuše. žádné mazání a jiné léky Vám od metliček nemohou vůbec pomoci. Na základě klinického a ultrazvukkového vyšetření, které by ani v tomto případě nemělo chybět, doporučujeme další léčbu, která je většinou kombinací operace , sklerotizace a laseru.
Dobrý den, pane doktore! Je mi 70 let a mám hodně viditelné křečové žíly. Netrpím bolestmi a ani velkými otoky, jen malým místem pod kotníkem a svědivost na holeních. Trápí mne ale červeno-modro-fialová "houba" z žilek, která je kolem kotníků, která s přibývajícím věkem tmavne a rozšiřuje se dále. V minulosti asi před 20 léty jsem jezdila do Prahy k doc.Horákové na sklerotizaci. Také jsem v chirurg.ambulanci podstoupila malou operaci naříznutí a vytažení ošklivých žil. Chvíli dobré, ale pak se na povrch zase vydrala jiná. Zdravotní podkolenky nosím na zátěžové práce, nebo na turistické výlety. Moje matka také trpěla na křečové žíly a v osmdesáti letech jí zmodrala noha, musela do nemocnice, kde se lékařům podařilo její nohu zachránit. Nerada bych, aby se mi něco podobného stalo. Je nějaká prevence? Denně užívám léky na vysoký tlak, tablety na refluxní problém jícnu a Betahistin-ratiopharm na Meniérovo chorobu. Děkuji Vám za radu. S pozdravem Eva(Eva Nová)
Foto
Dobrý den. MOhu doporučit vyšetření a na základě výsledku ultrazvuku další léčbu.
Dobrý den, pane doktore. Chci se vás zeptat na metličky, které se mi začaly objevovat na stehnech a pod koleny zezadu. Místy je jejich shluk až tmavo červený. Existuje nějaká neinvazivní pomoc? Zatím jsem si zakoupila žilní a cévní výživu PRIESSNITZ 90 tbl. a k tomu mazání na žíly a cévy PRIESSNITZ de lux. Předpokládám ale, že vzniklých metliček se tímto přípravkem nezbavím, byť je velice vychvalován. Esteticky mi metličky vadí, poradíte mi, prosím, co s nimi? Děkuji(Hana)
Foto
Potravinové doplňky ani preparáty inzerované jaké léky Vám nikdy od křečových žil nepomohou, pouze na určitou dobu budete mít drobý pocit z investice do zdraví v uvozovkách s placebo efektem. Přepokládáte správně, že Vám takkovéto i jiné preparáty nemohjou pomoci. Doporučuji vyšetření ve specializované žilní poradně. Důležité i při nálezu metliček je ultrazvukové vyšetření , jen tak je možno přistoupit k léčbě mikrovarixů - metliček zodpovědně-
Dobrý den, bolí mě nohy od kolen dolů, nejvíc při stání a chůzi. Mám sice artrozu v kolenou, ale bolest se mi zdá jiná. Jiné potíže nemám, občas natéká kotník, ale bez bolesti. Mohou to být cévy? Matka na to zemřela, měla i vysoký tlak a křeč.žíly. Já o ničem takovém nevím (jsem po prevent.prohlídce). Děkuji za odpověď a přeji hezký den, (Irena)
Foto
Bolesti nohou mohou míti mnoho příčin, artroza kolen i probémy cév jsou jedněmi z nich. Vylučovací metodou a vyšetřením předně cév, které mohou krom bolestí způsobovat komplikace, bych na Vašem místě začal. Dle výsledku vyšetření bude zvolena léčba, vhodné by mohly být kvalitní zdravotní elastické punčochy II. kompresní třídy,