ONLINE CHAT
Manžel (36) má už 5 let problémy se ztopořením a dosažením vyvrcholení. Neřeší to a ani nechce, zřejmě ze studu před lékaři. Co mu hrozí? Děkuji.(Julie)
Foto
Poruchy erekce nikoho na životě neohrožují. Nechce-li to manžel řešit, tak mu hrozí asi to, že si nezasouloží a nebude mít při souloži ejakulaci. Asi mu hrozí i rozkol manželství a ztráta partnery, tedy vás.
Dobrý den pane doktore,jsem po transplantaci ledviny již 8let a poslední 2,3roky trpím předčasnou ejakulací,samozřejmě beru dost prášků,co by jste mi doporučil ke zlepšení daneho problemu.dékuji.(Jirka)
Foto
Před půl rokem byl registrován v ČR lék na předčasnou ejakulaci, poraďte se svým lékařem a vyzkoušejte ho.
Jaká je průměrná délka ztopořeného penisu v ČR? (katerina)
Foto
Délka ztopořené penisu se u průměrného Čecha pohybuje kolem 15 centimetrů. Při cestách na černý kontinent se tyto průměry zvyšují, směrem do Asie zase snižují.
Může se sperma polykat? Není zdraví škodlivé?(Božena)
Foto
Sperma zdravého muže by nemělo být zdraví škodlivé, zaléží tedy pouze na na vaší chuti felaci provádět.
Může mít užívání prostředků se zvýšeným obsahem testosteronu (prostředky pro sportovce) negativní nebo dokonce škodlivý vliv na zdraví muže? (zvýšené riziko rakoviny prostaty atp.)(Martin )
Foto
Tyto prostředky působí nejdoznačně škodlivě na potenci i na mužskou plodnost
Je možná souvislost svědění v oblasti genitálií s cukrovkou?(Mirka)
Foto
Ano, možné to je. Lidé s diabetem mají častěji postižené periferní nervy a také častěji trpí kožními nemocemi, které je svědí.
Dobrý den, často se hovoří o předčasné ejakulaci, ale málo o opačném problému, kdy trvá dosažení vrcholu příliš dlouho. Jaké jsou možnosti léčby?(Michal41)
Foto
Léčba opožděné ejakulace je poměrně svízelná, používáme k ní některé mechanické autoerotické metody, ale určité typy léků. Poraďte se se sexuologem.
Přítel trpí bipolární poruchou a ztratil úplně zájem o sex,myslíte,že jsou na vině léky,které užívá,také má vysoký cholesterol a hypofunkci štítné žlázy.díky za info(kachna)
Foto
Pacienti trpící psychiatrickým onemocněním mají obvykle malý zájem o sex, jejich léčba jim chuť na sex navíc ještě podstatně snižuje.
Dobrý den, co je to prosím Vás vaginismus?(Lojza)
Foto
Vaginismus je stav, při nemž není možné, přesto že si to žena přeje, zasunout penis do její pochvy. Příšiny jsou většinou psychického charaktar nebo také průvodní jev tělesného onemocnění.
Může mít muž orgasmus, aniž by ejakuoval?(Božena)
Foto
Může. Takzvaně suchý orgasmus se někdy objevuje u starším mužů nebo mužů, kteří měli několik orgasmů po sobě. Může se také jednat o retrográdní ejakulaci, při níž dochází k výronu semene přímo do močového měchýře. Pozorujeme to rovněž u některých nemocí nebo po operacích prostaty.
Je léčitelná erektylní disfunkce při diabetu 2. typu, když je sildenafil neúčinný?(dan22)
Foto
Erektilní dysfunkce jsou při cukrovce častější, léky na podporu erekce na lékařský předpis na jí většinoiu účinkují. V některých případech ovšem hůře. V takové situaci používáme léky, které se injekčně aplikují přimo do penisu.
Dobrý den,je v mém věku /38/běžná masturbace několikrát denně?Pracuji jako učetní a jednou jsem si zapomělá umýt ruce od bankovek a zusunula si prst do pochvy je možná nákaza AIDS nebo jiné pohlavní choroby?(Jarmila)
Foto
Jesli vám masturbace přináší uspokojejí i několikrát denně, není důvod abyste něco měnila. Po zasunutí vlastního prsu do pochvy, poté co jste sahala na bankovnku AIDS nedostanete, ruce si po masturbaci raději umyjte, jednak kvůli vlastnímu pocitu, ale i kvůli klientům vaší instituce.
Dobrý den,manžel bere léky na tlak\agen,sortis,prestarium neo combi,rilmenidin¨\ nemá vůbec chuť na sex ,ale dříve to tak nebylo.Myslíte,že je to po práškách,má informovat svého lékaře,.Děkuji(milka3)
Foto
Při užívání některých léků dochází celkem pravidelně k poklesu sexuální apetence, mezi léky které uvádíte se takové nachází. Důležitá se také kompenzace základního onemocnění, kvůli kterým léky užíváte. Některé léky se dají zaměnit, mají stejný efet a sexuální touhu tolik netlumí.
Dobrý den, je pravděpodobné, že by muž ve středních letech, po dlouhodobém bezproblémovém heterosexuálním vztahu, mohl mít nejistotu ve své orientaci? Můžou to být jen běžné pochybnosti? Momentálně ho nepřitahuje ani jedno pohlaví, jen cítí nejistotu. Může to způsobovat stres, hormony, útlum...? Děkuji(Katka)
Foto
Není to sice typické, ale možné to je. Sexuální orientace se během života nezmění, ale někdo může dospět k definitivnímu poznámí vlasní orientace i ve zralém věku.
chci se zeptat na novou jiz odbornou spolecnosti oficialne uznavanou metodu lecby poruchy erekce rázovou vlnou -jake mate s ni zkusenosti ?(Martin Král)
Foto
Jedná se novou metodu léčby poruchy erekce, jejíž výsledky nejsou jednoznačně přesvědčivé.
Pane doktore, co to vlastně je ta impotence, pořád to kolem sebe slyším, vím že to je zábrana v sexu, ale nemám v podstatě představu. Postihuje to jen muže, nebo i ženy?(janka)
Foto
Pod slovem impotence si můžete představit situaci, při níž muž po dobu 3-6 ti mesíců není schopen uskutečnit nebo dokončit pohlavní styk. Jednorázové situační selhání nepovažujeme za poruchu.
Je mi 60let a celý život řeším předčasnou ejakulaci, dříve tomu šlo předejít masturbací před plánovaným stykem, ale ted je to nemožné. Nyní někdy použiji Cialis ale problém to de facto neřeší.Děkuji(ing.Novotný)
Foto
Na předčasnou ejakulaci existuje účinný lék, který vám může předepsat prakticky kterýkoliv lékař, nejlépe sexuolog nebo urolog.
Kolikrát po sobě může mít opakovaně muž ejakulaci - v průměru ? A jde to nějak řešit?(Kamča)
Foto
Mladý muž ji může mít bez problémů i několikrát denně. Většinou to souvisí se schopností dosažení erekce,
Kolik procent žen podle Vás nedosahuje orgasmu? Je to díky nim nebo neschopnosti muže?(pepe1)
Foto
Jedná se asi o 20 % žen, které orgamus nikdy nezažijí, jedná se spíše o vrozenou dispozici, muž je v tomto ohledu jistě důležitý, jeho vliv však není na ženský orgasmus zásadní.
Zajímalo by mne co nejvíce trápí muže a co nejvíce trápí ženy.(pepe1)
Foto
Muže v sexu nejčasteji trápí potíže s erekcí nebo předčasnou ejakulkací, ženy si stěžují na nízkou sexuální touhu či potíže s orgasmem.
Dobry den,muz ma predcasnou ejakulaci,tak 3minuty vydrzi,ale vic ne. Radsi se sexu vyhyba a u lekare to resit nechce,dost to ovlivnilo nas vztah. Poradite? Dekuji (J.Novotna)
Foto
Problémy s předcasnou ejakulaci se dnes dají docela dobre léčit, navštivte sexuologa a poraďte se, jak postupovat.