Nenaleťte množitelům na levné štěně. Veterinář řekl, jak poznat kšeft se psy

 • 1080p720p360p
  Autor: Petra Neomillnerová - 
  11. 2. 2019
  05:37

  Sehnat co nejlevněji štěňátko... Na jedné straně jsou lidé, kteří touží po pejskovi, na druhé jejich chovatelé. Jenže právě v jejich skupině se ukrývají ti, co svým svěřencům nedávají, co potřebují. Na veřejnosti se ukazují, jen když berou peníze. Množitelé. Zvířata mají v klecích či jinak otřesných podmínkách. A místo roztomilé kuličky si od nich domů přinesete maroda, jemuž jde často o život. Blesk tlapky radí, jak nenaletět při koupi štěněte.

  „Množitelé psů a provozovatelé množíren pracují v rámci svého podnikání velmi sofistikovaně,“ upozorňuje MVDr. Milan Štourač, CSc. „Tento byznys je údajně třetím nejvýdělečnějším na světě. Pokud budete jednat s množitelem-profíkem, nemusíte ze začátku vůbec nic poznat,“ dodává.

  Veterinář Milan Štourač radí, jak nenaletět množitelůmVeterinář Milan Štourač radí, jak nenaletět množitelům | 

  Hlavní varování: Příliš nízká cena

  Praxe, že si štěně vyberete přes inzerát a k předávání dojde na parkovišti je na ústupu. Množitelé se přizpůsobují, jsou výbornými herci a během chvilky jim uvěříte všechny jejich lži. „Vykřičníkem je nízká cena oproti ceně obvyklé a také příběh, často až srdceryvný,“ říká doktor Šourač a popisuje nejčastější finty, kterými množitelé útočí na naše city.

  A tady už jsou nečastější lsi:

 • 1.První a poslední vrh

  Je to náš první a poslední vrh. Fena by měla mít aspoň jednou za život štěňata, tak jsme jí to chtěli dopřát.

  MVDr. Milan Štourač: Žádná fena nemusí mít v životě štěňata, její zdraví to nijak neohrožuje ani neposiluje.

  Video Překupnice s na smrt nemocnými zvířaty spojuje jeden muž. Se psy nekšeftovaly samy. Podvedených už je stovka. - Blesk Tlapky, PČR
  1080p 720p 360p

 • 2.Štěně nedostalo „papíry“

  Štěně nedostalo průkaz původu (PP), protože je šesté, sedmé narozené, malé nebo velké, moc nebo málo barevné atd.

  MVDr. Milan Štourač: Všechna narozená štěňata v čistokrevné plemenitbě dostávají PP. Jde o doklad o původu, nikoliv o barvě, zubech, pořadí narození apod.

  Video Množitelky z Prahy: Tohle viděla policie, když otevřela jejich byt - Policie ČR, Blesk TV
  1080p 720p 360p

 • 3.Nemůžete se přijít podívat

  Na štěně se nemůžete jít podívat, mohli byste být zdrojem nějaké infekce. Uvidíte ho až při odběru.

  MVDr. Milan Štourač: Zde může mít pravdu. Ale správný chovatel nechává štěňata v šesti týdnech vakcinovat a potom není důvod je předvést.

  Video Nová podezření kolem kruté množitelky čivav: Ani po úderu policie s tím neskončila? - Blesk Tlapky
  1080p 720p 360p

 • 4.Štěně vám přivezeme

  Štěně vám přivezeme... Při komunikaci se množitel jeví vstřícně, navrhne schůzku na půl cesty. Nebo má náhodou cestu kolem.

  MVDr. Milan Štourač: Je právem i v zájmu kupujícího vidět z jakých podmínek štěně pochází. Vidět matku i sourozence, vztah psů k chovateli, který může být projevován láskou, ale také strachem a stresem…

  Video Blesk tlapky usvědčily množitelku ze Světnova z překupnictví. Koupily od ní štěně, o kterém tvrdila, že ho má pro radost - Kateřina Lang
  1080p 720p 360p

 • 5.„Papíry“ budou za tučný příplatek

  Štěně nemá PP, ale pokud na něm trváte, můžeme ho nechat vystavit, ale cena tak bude o mnoho tisíc vyšší.

  MVDr. Milan Štourač: Možnost dodatečného vystavení průkazu původu neexistuje.

  Video Podvyživený Argo má akutní zánět. Blesk tlapky nechaly prohlédnout štěně od množitelky ze Světnova - Kateřina Lang
  1080p 720p 360p

 • 6.Pozor na věk štěněte

  Dejte si pozor na věk, kdy si štěně berete. Pokud údajný chovatel trvá na odběru co nejdříve, je to vzhledem k vývoji psa špatné a protizákonné. Doba odběru štěněte od matky je dle vyhlášky č. 21/2013 Sb. v České republice minimálně ve věku 50 dnů.

  Kolem domu ve Světnově, kde množitelka žije, neustále pobíhá smečka psů různých rasKolem domu ve Světnově, kde množitelka žije, neustále pobíhá smečka psů různých ras | 

 • 7.Sedm z deseti štěňat umírá

  „Mně ho bylo tak líto, že jsme ho tam nemohli nechat,“ slýchávají veterináři nejčastěji od majitelů psů z množírny. „Nechte pracovat mozek, nikoliv srdce. Štěně z množírny se může stát bezednou pokladničkou. Často nepřežije, přes veškerou snahu majitele i veterináře. Zahraniční statistiky říkají, že sedm z deseti štěňat z množíren umírá do jednoho roku. Pomozte raději některému potřebnému psovi z útulku,“ uzavírá veterinář Milan Štourač.

Doporučujeme
anonym01 ( 11. února 2019 11:19 )

problém je v tom, ze očkovaci prukazy se taky falšujou. Falšuje se absolutne v tyhle zemi bordelarsky všechno.

anonym01 ( 11. února 2019 11:15 )

ja o svého psa s pp puvodu prisla a nikdy to ty super brnensky soukromy klinice nezamopenu. Kudy chodim, tudy před nimi varuju dokud neskonči, neprestanu! Anestezioložka pani majitelka a při tom se pes neprobral. jsou to podvodne praktiky a vytahovani penez z kapes veterinaru kteří nic neumi.

anonym01 ( 11. února 2019 11:12 )

NEJSOU VSICHNI VETERINARI stejni, ale mnohdy drzi s mnozirnama /i s PP chovem/ basu. Jsou spolčeni za prachy. samozrejme ze nejsou zadni svatoušci a stat by si mel na ten jejich spolek lepe posvitit! ja o svého psa prisla.

Bohuslava ehokova ( 11. února 2019 10:37 )

Proč nevyjde zákon,že každé šťěně musí mět očkovací průkaz.Bez očkovacího průkazu bych žádné šťěně nekoupila.🐕🐕🐕🐕

jarabak ( 11. února 2019 09:32 )

Takže kolik má pes stát, aby to bylo z té "správné" množírny? Není to nic než lobing dražších množíren (říkají si chovatelé) proti levnějším množírnám. Jak je od sebe rozpoznáte? Záleží, s kým množitel kámoší. Když kámoší s těmi správnými množírnami, tak je chovatel. Když ne, je to kšeftař, množitel, čert apod. Jak se stát kámošem lepších množíren a tím ládem se vyhnout reportážím blesku, tv prima apod.? Nemnožit nic, co už množí jiný "správný" množitel. Čili nekonkurovat jim. Jinak jste čert. Když budete množit něco, co oni nemnoží a ani o tom neuvažují, máte šancise stát jejich kámoši a pak budete moci kádrovat ostatní

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa