Matěj z útulku dostal nejkrásnější vánoční dárek. Jezevčík má nový domov i parťáka

Autor: Jana Ulrichová - 
27. prosince 2018
17:55

Nejhezčí Vánoce, jaké si jen může opuštěná psí duše přát, přichystal náš redakční kolega Ivan D. Hladík (43) jezevčíkovi Matějovi. Vyhlédli si ho s manželkou v útulku, teď už jim spolu s jejich druhým jezevčíkem Tondou zahřívá pečlivě postele.

 Šestnáct let byl Ivanovi a jeho manželce Sylvii skvělým parťákem jezevčík Jonáš. „Když nám v srpnu po tolika šťastných letech odešel, hodně těžce jsme to nesli. Byl to náš společník, naše „mimčo“, nedokázali jsme si představit, že ho někdo nahradí,“ přiznal Ivan.

„Samozřejmě jsme vykřikovali, že dalšího už nikdy, pak, že možná za rok, a nakonec jsme si už v září pořídili Toníka, drsňáka s průkazem původu a rodokmenem delším, než má Schwarzenberg,“ popsal.

Ivan D. Hladík se svými jezevčíky Tondou (vlevo) a z útulku adoptovaným MatějemIvan D. Hladík se svými jezevčíky Tondou (vlevo) a z útulku adoptovaným Matějem | archiv Ivana D. Hladíka

Chyběl parťák

Jenže Tondovi už bylo v té době osm měsíců a byl zvyklý žít mezi pejsky, a tak, i když se Ivan s manželkou sebevíc snažili, dovádění s psími kamarády mu nahradit nedokázali. Proto dospěli k rozhodnutí, že potřebuje stejně starého čtyřnohého kámoše, nejlépe kastrovanou fenku. Do jejího hledání se zapojila celá redakce.

Video Matěj z útulku dostal ten nejkrásnější vánoční dárek, nový domov - Ivan Hladík

Ivan si vyhlédl fenku z útulku v Ciboušově u Klášterce nad Ohří, kterou někdo vyhodil z auta i s jejím potomkem. Ukázalo se ale, že fenka potřebuje spíše klidný domov a není proto vhodná k dalšímu pejskovi. K adopci byl ale její potomek. „Byl už kastrovaný a stále čekal na nový domov,“ řekl Ivan.

Do útulku pro Matěje

A tak se den před Štědrým dnem pro jezevčíka, kterému pak dali jméno Matěj, rozjeli. Ukázalo se, že to bylo to nejšťastnější rozhodnutí, jaké mohli udělat. Byla to totiž láska na první pohled, to i ze strany Tondy. „Teď už kluci nedají jeden bez druhého ani ránu, vzájemně se chrání proti takovým zhůvěřilostem, jako je třeba stříhání drápků nebo čištění uší. Matěj je jako spousta pejsků, co zažili opravdový hlad na ulici, pořádný hladovec, je ale přátelský, vděčný a s Tondou tvoří skvělou dvojku.“

nika70 ( 16. ledna 2019 15:08 )

Takové články mě vždy dojmou. Krásní pejsci, hodní lidé.

gabrielabehalova ( 1. ledna 2019 21:29 )

deratizator ( 29. prosince 2018 22:45 )

levandulova ( 29. prosince 2018 21:54 )

Konecne krasna zprava! Dekuji

Dakl ( 28. prosince 2018 12:05 )

Jste super 👍. Máme to doma stejně. Dva jezevčíky. Jednoho s rodokmenem a k němu útulkáře a oba nám přinášejí šťastný a radostný život. Sleduji taky Vaší snahu o nápravu zla, který se stalo jezevčíkovi Matýskovi. Víc takových lidí 👍👍👍.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud