Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Prevence je důležitá v každém věku, má jasno Anežka (15) A hvězdy Ordinace v obležení fanoušků!

Autor: Kateřina Baranová - 
13. října 2022
05:00

Lékaře a své zdraví během covidu zanedbávala. Anežka Maříková (15) proto po dvou letech pandemie zavítala do pražské Blesk Ordinace. Nejenže se nechala vyšetřit, upozornila ale také na to, že prevence je důležitá i pro mladé lidi.

O Blesk Ordinaci se Anežka dozvěděla z Instagramu. „Chtěla jsem se ujistit, že jsem po zdravotní stránce v pořádku. Zdraví nesmí podcenit nikdo včetně mladé generace. Prošla jsem skoro všechny stánky a dopadlo to skvěle. Tlak, cukrovku, plíce i zrak, nikde nebyla žádná potíž,“ pochlubila se studentka, kterou na Karlovo náměstí doprovázel tatínek.

A co víc, po všech prohlídkách se zastavila také ve Voyo stánku s herečkami Zlatou Adamovskou a Ivanou Jirešovou. „Na Ordinaci v růžové zahradě koukám už asi osm let, jsem ráda, že jsem se s nimi mohla vyfotit,“ pochválila doprovodný program akce.

Video  Blesk Ordinace v Praze pomohla: Dva lidé zachráněni před slepotou, s nádory kůže pod kudlu už příští týden!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Zájem neopadl

Fronty před stánky se tvořily už před polednem, rekordní byly u lékařů, kteří kontrolovali mateřská znaménka a diabetes. Počasí však přálo a lidem tak nechyběla energie na vyšetření vyčkat. Odborníci ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se nezastavili po celé odpoledne. Zájem byl i o poradenství léků či duševního zdraví. Návštěvníci ale nevynechali ani stánky partnerů Blesk Ordinace. Zvláště u generálního partnera, Všeobecné zdravotní pojišťovny, se aktivně zajímali o nabídky bonusů, které největší pojišťovna v zemi svým klientům nabízí.

Ministr Vlastimil Válek se zajímal i o pojištění, které nabízí PVZP. Vše mu ochotně vysvětlila místopředsedkyně představenstva Halina Trsková. Ministr Vlastimil Válek se zajímal i o pojištění, které nabízí PVZP. Vše mu ochotně vysvětlila místopředsedkyně představenstva Halina Trsková. | Martin Pekárek

Jiří Mareš (66): Koukli mi na tlak

Bál se, že Blesk Ordinaci v Praze prošvihl, naštěstí se pak věrný čtenář nejčtenějšího deníku v Česku dočetl, že zastávka na Karlově náměstí teprve bude. „Jsem z Prahy, mám to kousek. Prošel jsme si to a navštívil tlak, který mě sem tam zlobí. Je skvělé, že se nemusím objednávat a sedět dlouho někde v čekárnách,“ řekl pan Jiří krátce po poledni. „Pokud u některých stánku opadne fronta, určitě tam zajdu,“ dodal s úsměvem.

Kamarádky Marta (69) a Anežka (82)

Společně i za doktory

Ordinaci v Praze měly nejblíže kamarádky Marta Kofroňová a Anežka Honcová z Benátek nad Jizerou. „Nejdelší frontu jsme si vystály na vyšetření mateřských znamének. Trvalo to sice hodinu, ale stálo to za to,“ tvrdí paní Marta. S Anežkou se byla poradit i o lécích. „Pro jistotu jsme se ptaly, zda nevadí kombinace tabletek, které bereme,“ doplnila svou přítelkyni Anežka.

Blesk Ordinace v Praze ve středu uzdravovala nečekaně rychle. Hole, které pacienti nechali na Karlově náměstí během akce, najdou v hlavní vrátnici VFN. Blesk Ordinace v Praze ve středu uzdravovala nečekaně rychle. Hole, které pacienti nechali na Karlově náměstí během akce, najdou v hlavní vrátnici VFN. | one

Video  Blesk Ordinace v Teplicích: Davy návštěvníků si nechaly zkontrolovat znaménka, plíce či zrak!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

otrusnik ( 13. října 2022 09:42 )

Snad ji tam řekli, že nemá na podzim běhat s odhaleným břichem. Hlavu ná v teple ale ledviny ne.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud