Ládin zabíjel, Bush četl dětem!

Autor: Martin Melichar, evakk - 
10. září 2011
08:48

Ve Spojených státech amerických se 11. září 2001 zastavil čas. Promyšlené a úskočně provedené teroristické útoky islámských zločinců z al-Káidy, vedené jejím vůdcem a zakladatelem Usámou bin Ládinem (†54), zabily 2977 nevinných lidí. Zemřelo při nich také všech 19 atentátníků, kteří unesli celkem čtyři letadla komerčních linek.

Osmimilionový New York je plný lidí. Všichni spěchají do práce či do školy. 11. září 2001 v 8:45 místního času najednou všichni zůstávají stát. Pohledy vyděšených Newyorčanů jsou upřeny na jedno místo – severní věž Světového obchodního centra, do které rychlostí 790 km/h právě narazil americký boeing s 81 pasažéry na palubě. Lidé v budově i na ulici začínají panikařit. Letoun zasáhl 110patrovou věž mezi 94. a 98. patrem. Lidé, kteří zůstali uvězněni v patrech nad místem nárazu, již v tento moment vědí, že nejspíše zemřou. Na místo vyráží přes tři sta hasičů a záchranářů. Nikdo v tuto chvíli ještě neví, že jde o jeden z nejhorších teroristických útoků v historii, který al-Káida plánovala několik let.

Druhý náraz

O dvacet minut později přichází další rána. V 9:06 naráží do jižní věže Světového obchodního centra druhý boeing s 56 cestujícími na palubě. Náraz letadla v televizi v přímém přenosu vidí miliony lidí po celém světě. Tehdejší prezident George Bush je zrovna na návštěvě základní školy v Sarasotě na Floridě, kde malým dětem předčítá pohádky. O prvním nárazu letadla věděl, nevěnoval mu však zvýšenou pozornost, protože si myslel, že jde o nehodu. Když k němu však nečekaně přichází jeho poradce a během četby mu do ucha našeptá, že druhé letadlo zasáhlo druhou věž Světového obchodního centra, Bush se upřeně zadívá do dálky. Po několika minutách přerušuje četbu a od dětí odchází. V tuto chvíli je jasné, že nejde o náhodu, nýbrž o cílený teroristický útok, při kterém mají zemřít tisíce nevinných Američanů. O několik desítek minut později promlouvá k národu a oznamuje lidem, že došlo k obrovské národní tragédii.

Útok na Pentagon

V 9:40 naráží třetí boeing, letící z Washingtonu do Los Angeles, do budovy Pentagonu. Je zabito všech 62 lidí na palubě a dalších 125 umírá v budově Ministerstva obrany USA. Bílý dům a Kongres jsou evakuovány. Uzavírají se všechna letiště ve Spojených státech. Minutu před desátou hodinou se zcela zhroutila jižní věž Světového obchodního centra v New Yorku. Dolní Manhattan je zahalen obrovským oblakem prachu.

Vzpoura cestujících

Po půl jedenácté se v poli v Pensylvánii, 120 kilometrů od Pittsburghu, zřítil poslední letoun s 38 pasažéry na palubě. Podle pozdějších informací se cestující proti teroristům, kteří obsadili pilotní kabinu, vzbouřili.

Ve stejný čas se k zemi sesouvá i severní věž Světového obchodního centra. O tři a půl hodiny později se zastavují finanční operace na akciových trzích. Armáda je připravena v okolí New Yorku a Washingtonu použít raketový protiletecký systém.

Ještě 11. září večer Bush v televizi promlouvá k národu a truchlí za oběti. Potvrzuje, že šlo o cílené teroristické útoky. O deset dnů později přednáší v Kongresu svůj projev, ve kterém potvrzuje, že za útoky na Spojené státy je zodpovědná teroristická skupina al-Káida v čele s Usámou bin Ládinem. USA tak oficiálně vyhlásily válku proti terorismu, která trvá dodnes.

Kdo byl Usáma bin Ládin (†54)

Zakladatel al-Káidy a donedávna nejhledanější terorista na světě se narodil v bohaté rodině v Saúdské Arábii. Byl nejmladší z 52 dětí bohatého stavebního podnikatele. Po otci zdědil velký majetek. Poté, co v roce 1979 sovětská vojska podnikla invazi do Afghánistánu, odebral se bin Ládin do Pákistánu, odkud finančně a materiálně podporoval afghánské mudžáhidy, kteří bojovali proti sovětské okupaci.

Vznik al-Káidy

O necelých deset let později zakládá v Afghánistánu základnu pro islámskou teroristickou síť al- Káidu. Již v roce 1993 se organizace přihlásila k financování bombového útoku na Světové obchodní centrum, který byl spáchán 26. února. Bomba, která byla uložena v podzemních garážích, tehdy zabila šest lidí a přes tisíc zranila. Hlavním cílem islámských teroristů bylo narušit statiku obou mrakodrapů, to se jim však nepodařilo. Teroristické akce, které Ládinovi získaly nejvíce pozornosti před 11. zářím, byly útoky na velvyslanectví Spojených států v Dar es Salaamu, Keni, Nairobi a Tanzanii ze 7. srpna 1998. Tyto útoky si vyžádaly přinejmenším 200 mrtvých a 1000 zraněných. Prvního května letošního roku oznámil americký prezident Barack Obama, že byl Usáma bin Ládin konečně zastřelen americkými vojsky na území Pákistánu. Tělo zločince bylo vzápětí pohřbeno do moře.

gogo ( 13. září 2011 23:04 )

Ládin zabíjel, Bush četl dětem ?? Stále není jasné kdo skutečně zabíjel... Ale tato generace se pravdu nedozví...

lipno ( 10. září 2011 17:20 )

Slavnou CIA informuje o hemeroidech Vondra přímo, neboť americké řitě zná ze svých návštěv dopodrobna!

hugu ( 10. září 2011 12:06 )

Celkem zajimavá je i jeho kniha Stupid White Men či Dude, Where's My Country?. M.M. se hodně tou problematikou zabýval.

hugu ( 10. září 2011 11:59 )

Delmart Vreeland, americký občan, varoval 11. nebo 12. srpna 2001,že dojde k teroristickým útokům proti Spojeným státům okolo 11. září. Američan Vreeland o sobě tvrdí, že byl námořním důstojníkem americké armády, který spolupracoval s americkým Úřadem námořní špionáže.

sanacht ( 10. září 2011 11:32 )

Víte, připadá mi zvláští - a hodně divná - jedna věc. Zatímco slavná CIA ve světě šmíruje skoro každého a je jí znám i momentální počet hemeroidů ve Vondrově konečníku,tak přímo v USA nedokázala odhalit tak obrovské spiknutí vedoucí k 11.9.2001.Cítím z toho ropu. Iráckou ropu,které se později Američani pod falešnou a totálně vylhanou záminkou,kdy obelhali celý svět řečmi o iráckých zbraních hromadného ničení, zmocnili.

Zobrazit celou diskusi