Zastupitel a radní města Loun Michal Kučera se do vedení kraje pokoušel dostat už v roce 2012, ale neúspěšně. V zastupitelstvu Loun je od roku 2010. Ve Sněmovně působí v hospodářském výboru a výboru pro životní prostředí. Při své práci ale stíhá také chytat pokémony.

„Ti pokémoni, které jsem chytl ve Sněmovně, byli skutečně velmi exotičtí, já doufám, že na krajské radnici už budou takoví ti normální, běžní,“ řekl během debaty Blesku.

Podle Kučery Ústecký kraj dlouhodobě trpí neřešenými problémy a je podfinancován. „Já si myslím, že jediná a skutečně perspektivní cesta je, že se budeme inspirovat v regionech, které úspěšně prošly takovou restrukturalizací a obnovou,“ řekl. Rád by se inspiroval sousedním německým Porýním nebo Porúřím. „Dokázali přejít od toho neperspektivního těžkého průmyslu, těžby uhlí v moderní regiony, kde dnes lidé rádi bydlí, rádi se tam vrací a je tam rozkvět služeb,“ nastínil lídr TOP 09.

Video
délka: 01:38
720p 480p 360p 240p

Lídr TOP 09 z Ústecka proti Zemanovi: Nepřijímám žádné jeho pozvání Blesk TV

Zemana veřejně bojkotuje

Kučera v debatě přiznal, že nesdílí postoje prezidenta Miloše Zemana. Také proto prý jeho pozvání na akce bojkotuje, jako například loni v prosinci, kdy v prohlášení uvedl: „V Den boje za svobodu a demokracii se prezident Miloš Zeman nezdráhal řečnit na pódiu společně s představiteli xenofobní a fašizující scény.“

„Nesouhlasím s postoji Miloše Zemana, nesouhlasím s jeho kroky, které činí. Víceméně nepřijímám žádná jeho pozvání, to znamená ani pozvání na Pražský hrad, ani pozvání na jeho setkání během návštěv kraje,“ řekl Kučera. S tím, co se odehrálo 17. listopadu 2014 na Albertově, ale nesouhlasí. „To vrhání vajíček, bych řekl, je už taková extrémní záležitost, tímhle tím způsobem bych své postoje nikdy nevyjadřoval,“ dodal.

Voliče ve svém krátkém projevu lákal na „čistou“ minulost své strany. „TOP 09 jde do voleb s čistým štítem. My nejsme spojení s žádnou dotační mafií, s žádnou korupční kauzou tady v kraji,“ uvedl a zopakoval to, co už nastínil v prvním bloku debaty. „Máme plán, kterým chceme obnovit Ústecký kraj, plán který se inspiruje v podobných regionech, které už úspěšně prošly transformací, to znamená v německém Porýní nebo v Porúří, a také máme schopné kandidáty, kteří jsou to schopni dokázat,“ uzavřel.

Video
délka: 04:53
1080p 720p 480p 360p 240p

30 vteřin pro lídry Ústecka. Jejich sliby voličům. Blesk TV


Fotogalerie
13 fotografií

Vše o krajských a senátních volbách čtěte na Blesk.cz zde