"Jsem přešťastný, že je to holčička. Aspoň jsem předčil toho Kroka s třemi dcerami," řekl Blesku hrdý otec Gott, kterému se Nelly narodila v den narození Jakuba (3), syna skladatele Karla Svobody. "To chtěl snad osud," přiznal Gott.

Fotogalerie
2 fotografie

Zatímco Charlotte byla o pár dnů přenošená, Nelly přišla na svět o 14 dnů dřív. Předčasné narození dcerky Slavíka velice zaskočilo. Manželka Ivana měla termín až 13. června a ve středu šla do Podolí pouze na běžnou kontrolu. V porodnici si zpěvákovu ženu už ale raději nechali.

Odvážná Ivana totiž vyrazila v těch největších vedrech na Gottův křest DVD Zůstanu svůj a miminko začalo na svět najednou spěchat. To Karel stejně jako Ivana ale ani ve snu netušili a ráno po křtu odjel Slavík služebně do Švýcarska. "Byl jsem na dálnici v Německu, když mi Ivanka volala, že děťátko se klube a pan docent Feyereisl si ji tam už nechá.

Tak jsem udělal otočku a jel zpátky do Prahy," popisoval Blesku ještě rozrušeně Karel. Porod nestihl, natož aby přestřihl pupeční šňůru, jak sliboval. Svoji Nelly Sofi i měl poprvé v náručí až ve 22.30. "Nádhera, ale jel jsem se domů hned vyspat, ráno zas za holkama a teď za Charlotte domů," řekl Slavík včera Blesku v 16 hodin a domlouval Charlottě: "Za holkama pojedeme, jak jen to bude možné. A zítra koupíme Nelly dárek."

Manželé Gottovi pohlaví potomka dopředu nevěděli a jména měli pro obě varianty. Nelly se zdvojeným 'l' volili proto, aby bylo jméno znělé k příjmení Gottová. "A taky proto, aby si holky v budoucnu ta dvě 'l' nevyčítaly. No a Sofie, tak to mě inspirovala úžasná Sophie Loren," popisoval Karel. Vendula Svobodová se raduje: "To je úžasný, Nelly se narodila v ten samý den jako náš Kubík. Blíženkyně, ta dá rodičům pěkně zabrat."

Její Kuba Svoboda sfoukl ve středu na dortu už tři svíčky. A Karel? "Holčičky mají pro otce svoje kouzlo, jsem šťastný. To ale neznamená, že ještě nemůžeme mít s Ivankou někdy kluka a že tu pupeční šňůru nepřestřihnu," komentoval Slavík svou roli otce.


Ivana a Karel Gottovi - Toto poslali do světa:

"Oznamujeme všem radostnou zprávu, že se nám včera, 28. 5. 2008 v 16.28, narodila krásná zdravá holčička Nelly Sofie. Naše dcera váží 3,16 kg a měří 49 cm. Matka, dcera i otec jsou v pořádku a šťastni. Nelly Sofie se narodila o dva týdny dříve, než plánovala - z pověrčivosti se jí nechtělo přijít na svět v pátek třináctého, jak jí předpovídali porodníci."