Snímek se však o diváckou přízeň bude tentokrát muset poprat bez Arnolda Schwarzeneggera, hlavní hvězdy předchozích dílů. I tak ale mají tvůrci pokračování legendární sci-fi trilogie několik es v rukávu, díky kterým by to nemuselo dopadnout špatně.

Fotogalerie
3 fotografie


První eso: Christian Bale v hlavní roli
Ve čtvrtém pokračování Terminátora se bude příběh točit kolem postavy Johna Connora, vůdce lidí v boji proti robotům. Toho si zahraje Christian Bale, jedna z nejzářivějších hvězd současného Hollywoodu, se kterou je úspěch filmu prakticky zaručen. Stačí si jen vzpomenout na letní trhák Temný rytíř, kde Bale zářil v roli Batmana. Temný rytíř vydělal po celém světě téměř miliardu dolarů (zhruba 20 miliard korun) a zařadil se mezi pět nejúspěšnějších snímků všech dob. Christian Bale je navíc oblíbený nejen u diváků, ale také u filmových kritiků.

Druhé eso: Nové prostředí
První tři díly Terminátora se odehrávaly v současnosti. Nový díl bude čistokrevné sci-fi z budoucnosti, kdy nad světem převezmou vládu roboti, proti kterým bude bojovat přeživší skupinka lidí. Tvůrci filmu tak mají jistotu, že film nebude příliš srovnáván se svými předchůdci, protože půjde o něco úplně nového. Navíc měli dost prostoru pro vlastní fantazii a mohli vytvořit něco, co fanoušek Terminátora nikdy předtím neviděl. Diváci tak uvidí třeba Spojené státy zdevastované po atomové válce a řadu nových robotů. Vedle klasických Terminátorů z minulých dílů se objeví ještě například robotické motorky vybavené kulomety nebo obří mechanická příšera, která má za úkol zničit všechno živé. Tvůrci si od tohoto nového prostředí hodně slibují a už dokonce začali s pracemi na pátém dílu Terminátora a slibují i šestý.

Třetí eso: Rakouský kulturista
V minulých dílech hrál Terminátora s označením T-800 Arnold Schwarzenegger. Dlouho se přemýšlelo, kdo ho nahradí. Padala jména jako Vin Diesel nebo Dwayne 'The Rock' Johnson. Nakonec roli T-800 získal neznámý Roland Kickinger. Pro fanoušky Arnieho může být utěšujícím faktem to, že Kickinger je také Rakušan a stejně jako Schwarzenegger byl i on profesionálním kulturistou. Kickinger navíc přiznává, že Schwarzenegger je jeho vzor, a dokonce si ho i zahrál v dokumentárním snímku Vzestup Arnolda Schwarzeneggera. Co si ale budeme nalhávat. Terminátor bez Arnieho je jako Rambo bez Sylvestera Stalloneho.

Čtvrté eso: Trojrozměrný Arnold
I když Arnold odmítl nabídku hrát v novém Terminátorovi, ve snímku se nakonec objeví. Tvůrcům filmu totiž vyšel vstříc alespoň v tom, že se nechal nasnímat počítačovou technikou a vytvořil svou digitální trojrozměrnou podobiznu. Díky tomu diváci uvidí Arnolda ve filmu alespoň na několik vteřin a neměli by při tom poznat, že se jedná jen o počítačovou grafiku. Není však zatím jisté, v jaké formě se akční symbol osmdesátých let objeví. Spekuluje se o možnosti, že Arnoldův digitální obličej nahradí v několika scénách tvář živého herce.