Je libo led s příchutí?

Optimální denní dávka cukrů pro dospělého je 90 g. Kolik cukru zkonzumujete v jednom balení zmrzliny? Podle hodnot v tabulce (v kolonce Podíl cukru z RI na jedno balení) si u některých zmrzlin jedním balením »vyplácáte« skoro čtvrtinu denního doporučeného příjmu cukrů pro dospělého člověka. Když uvážíte, že se jedná především o oslazenou a obarvenou zmrzlou vodu, která vám spíš umocní chuť na sladké, než aby ji zahnala, je škoda si tímhle osvěžením vypotřebovat část z denní dávky cukrů.

Často se skrývají

Čtvrtina cukrů z denního příjmu vám nepřijde moc? Jenže cukry často přijímáme, aniž si to uvědomujeme. Skrývají se v potravinách, v kterých bychom je na první pohled nehledali. Ráno si například dáte ochucený nízkotučný jogurt, k dopolední svačině pomeranč, po obědě vodovou zmrzlinu v tubě, k odpolední svačině sušenku a večer si dáte skleničku džusu a hned jste téměř na 100 gramech cukru!

Doslazené jsou všechny

K poctivé a zdravé domácí zmrzlině vám stačí zmražené kousky ovoce, mixér a trocha vody nebo jogurtu či tvarohu. Případně pokud je směs málo sladká, přiměřeně dosladíte. Jenže v průmyslové výrobě se taková chuť dohání aromaty a oblíbeným zlevňovačem – cukrem.

Celkový obsah cukrů na 100 g zmrzliny se pohyboval v rozmezí od 15,76 % do 27,4 %. Protože se do cukrů řadí i cukry pocházející z ovoce, vypočítala laboratoř podle deklarovaných ovocných podílů a analýzy obsahu celkových cukrů podíl přidaných cukrů, kam převážně patří i řepný cukr či glukózo-fruktózový sirup (v případě zmrzliny s přidanou syrovátkou i mléčný cukr). Že vodové zmrzliny jsou hodně doslazené, nás nepřekvapilo.

U ovocných, kde ovoce tvoří i víc než polovinu zmrzliny, jsme to ale nečekali. Například u jahodových mražených krémů Prima Mrož a Ballino Smíšek jen 3 % cukrů jsou z ovoce, zbylých cca 24 % byly přidané cukry jako sacharóza či glukózo-fruktózový sirup.

Ovoce abyste lupou hledali

Aby se ovocná zmrzlina mohla ovocnou nazývat, musí podle vyhlášky obsahovat minimálně 15 % ovocného podílu. Ovocných zmrzlin je v našem testu pět. Zbylé zmrzliny jsou vodové (s výjimkou jedné s rostlinným tukem), jsou často hodně aromatizované a obsahují mizivé množství ovoce nebo šťáv z něj, dvě z nich neobsahují ovoce vůbec.

Nejovocnější byly jahodové zmrzliny v kakaové polevě Prima Mrož a Ballino Smíšek, ačkoli cukrů z ovoce výrazně mnoho nemají. Zda deklarovaný ovocný podíl (min. 60 %) splňují, prověřila laboratoř. Protože se naměřené hodnoty mohou od skutečnosti lišit v závislosti na odrůdě, stadiu zralosti nebo způsoby pěstování ovoce, je pro vyhodnocování uvažovaná vysoká odchylka +- 20 %.

Obě zmrzliny se do ní vešly, ale Prima Mrož měla hodnotu ovocného podílu na hraně. Jahodovou, ovocnou zmrzlinu má i dvoubarevný mražený krém Nestlé Schöller Kaktus. Jenže zádrhel je v tom, že pro ovocnou zmrzlinu je stanovený podíl ovoce minimálně 15 %, avšak výrobce deklaruje ve složení jen 7 %.

Všechny testy Blesku najdete: ZDE!

Fotogalerie
13 fotografií