V prosinci se na sjezdu svazu zvolí i nové předsednictvo firmy, řekl ČTK tajemník svazu Milan Petrů. Svaz nyní zjišťuje, jakým způsobem se do medu antibiotika dostala, respektive který dodavatel firmě med označený za český prodal. Nejspíš byl totiž v prodávaném medu přimíchaný dovozový med. 

Firma si začne uchovávat kontrolní vzorky od každého dodavatele a bude více kontrolovat své prodávané výrobky. Kontrola výstupního produktu bude obsahovat i vyšetření na přítomnost antibiotik, které není zpracovateli medu v ČR rutinně prováděno. A to do doby, než bude každá šarže uvolněna na trh, dodal ve svém dnešním prohlášení svaz.

Problémy s medy mělo Včelpo i dříve, inspekce v nich objevila nejspíš zahraniční pylová zrna. Firma trvala na českém původu potraviny. Podle Petrů bylo i toto důvodem, proč dozorčí rada skončila. Měla totiž zabezpečit, aby k podobným problémům již nedocházelo.

Video
délka: 02:03.79
1080p 720p 480p 360p 240p

Šokující odhalení: v českém medu se našla antibiotika! Ředitel Včelpa tvrdí: Netušíme, jak se to mohlo stát… Autor: Petr Soukup, Eva Fraňková