15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar

Energetické drinky na jazyku spotřebitelů: Kyselé a umělé

/
 • Energetické drinky na jazyku spotřebitelů: Kyselé a umělé
  30. října 2017 ● 12:56
   

  Byly kyselejší, často chutnaly po ovoci a některé byly umělé. Tak hodnotili energetické drinky spotřebitelé. Nejhorší známku udělili drinku, který nebyl perlivý a připomínal jim spíše limonádu než povzbuzující nápoj. Navíc popisovali, že měl netypickou chuť a vůni. Chuť, vůni, perlivost, barvu, vzhled a celkový dojem energetických drinků posuzovalo celkem dvanáct laických hodnotitelů. O organizaci a vyhodnocení testu se postaralo Senzorické centrum Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze.

 • 1.

  Nejlepší Freeway: Energy drink

  Byl akorát perlivý, měl výbornou barvu a vzhled. Vůně a chuť byly příjemné, hodnotitelé jej označili za »chuťově vyvážený nápoj«, harmonie chuti byla hodnocená nejlépe a byl optimálně sladký a kyselý.

  Známka 2,1

  Freeway Energy drink

 • 2.

  Velmi dobrý Rockstar: Energy drink

  Hodnotitelé poznamenali, že má netypickou vůni »po tropickém ovoci«. Drink měl dobrou barvu, velmi dobrý vzhled a byl středně perlivý. Vůně a chuť byly příjemné, v intenzitě byla výraznější vůně. Byl akorát sladký a harmonii chuti měl velmi dobrou.

  Známka 2,3

  Rockstar Energy drink

 • 3.

  »Ovocný«: Tiger Energy drink

  Drink s »ovocnou příchutí«, který byl středně perlivý, měl dobrou barvu a vzhled. Vůně a chuť byly příjemné a středně intenzivní. Sladký a kyselý byl optimálně a měl velmi dobrou harmonii chuti.

  Známka 2,5

  Tiger Energy drink

 • 4.

  »Kyselejší«: Red Bull

  Podle hodnotitelů měl netypickou, »ovocnou vůni«, byl »osvěžující « a pro některé byl »kyselejší a víc hořký«. Měl dobrou barvu a velmi dobrý vzhled a téměř nevýraznou perlivost. Vůně a chuť byly příjemné. Drink byl nejméně sladký, výrazněji kyselý a v harmonii chuti měl velmi dobrou.

  Známka 2,5

  Red Bull

 • 5.

  »Kyselý«: Imola Energy drink

  Spotřebitelé uváděli, že byl »více kyselý«, ale jinak »chuťově vyvážený«. Měl dobrou barvu, velmi dobrý vzhled a byl středně perlivý. Vůně a chuť byly příjemné, sladký byl akorát a byl výrazněji kyselý. Harmonie chuti byla střední.

  Známka 2,5

  Imola Energy drink

 • 6.

  »Chuťově vyvážený«: Big Shock Gold

  Pro spotřebitele byl »chuťově vyvážený«, měl dobrou barvu a velmi dobrý vzhled. Byl středně perlivý. Vůně a chuť byly příjemné. Byl výrazněji sladký a akorát kyselý. Hořká a trpká chuť byly nevýrazné.

  Známka 2,6

  Big Shock Gold

 • 7.

  »S umělou chutí«: Kong strong Wild Power

  Podle hodnotitelů chutnal, jako by obsahoval »umělá sladidla«, a měl »ovocnou vůni«. Měl optimální perlivost, dobrou barvu a vzhled. Vůně a chuť byly příjemné a středně intenzivní. Byl akorát kyselý a měl sladší chuť. Měl netypickou vůni a chuť.

  Známka 2,8

  Kong strong Wild Power

 • 8.

  Nejsladší: Monster Energy

  Spotřebitelé poznamenali, že měl netypickou výraznou chuť a vůni – »po broskvích a mandarinkách «. Byl »velmi sladký«, dokonce nejsladší ze všech a vůní »připomínal žvýkačky«. Drink byl nejperlivější, měl dobrou barvu a vzhled. Harmonie chuti byla střední.

  Známka 2,9

  Monster Energy

 • 9.

  »Umělý a kyselý«: Burn Original

  Podle hodnotitelů působil »uměle« a byl »kyselý«. Měl dobrou barvu, velmi dobrý vzhled a byl středně perlivý. Vůně byla příjemná a chuť středně příjemná. Byl více sladký a akorát kyselý. Harmonie chuti byla střední.

  Známka 3,0

  Burn Original

 • 10.

  Nejkyselejší: Basic Energy drink

  Nejkyselejší drink, který měl podle spotřebitelů »na povrchu pěnu« a měl netypickou chuť. Měl dobrou barvu, velmi dobrý vzhled a byl méně perlivý. Vůně a chuť byly příjemné a středně intenzivní. Sladký byl optimálně, harmonii chuti měl dobrou.

  Známka 3,1

  Basic Energy drink

 • 11.

  Nedobrý: Semtex Original

  Spotřebitelé drink označili za »limonádu «. Měl nevyhovující, světlou barvu a nebyl perlivý. Vůně byla méně příjemná a chuť nepříjemná. Hodnotitelé rozpoznávali i netypickou chuť a vůni, kterou nedovedli popsat. Sladká a kyselá byly optimální, ale harmonie chuti byla zhoršená.

  Známka 4,0

  Semtex Original

 • 12.

  Čtěte více!Pozor! Dětská pitíčka jsou plná cukru

  Více testů Blesku naleznete: ZDE!!!

 • 13.

  VIDEO:

  Video
  délka: 01:48.96
  720p 480p 360p 240p

  Pozor! Dětská pitíčka jsou plná cukru Adam Balažovič

  Fotogalerie
  12 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

vosavopruz: Chutná to jako bonbony,radši si dám čaj nebo colu.

(08. 11. 2017 22:09)
Zobrazit celou diskusi

Koupit kompletní
výsledky testu

Koupit kompletní výsledky testu 16 Kč