Čaj je pro většinu z nás synonymem zdraví. Představuje zdravý životní styl i léčivý nápoj. Jenže…

Čisté jen 2 ze 12

Náš test odhalil rezidua pesticidů v deseti z 12 testovaných sáčkových černých čajů. »Čisté« byly pouze dva – Basic Black tea a Minutka Černý čaj. »Koktejlem« pesticidů byl Tesco Value Black tea, u nějž analýza odhalila hned šest reziduí účinných látek.

Na hraně

Laboratoř Eurofins analyzovala vybrané čaje na celkem 523 pesticidů, patnáct z nich se v různých množstvích objevilo u námi testovaných čajů. I když je množství nízké (v řádu tisícin mg/kg), rezidua pesticidů se hlídají a nesmí překročit maximální limit reziduí (MLR), který je stanovený pro každou schválenou účinnou látku.

U dvou čajů byly hodnoty několika zbytků pesticidů vyšší, než je maximální limit, ale s přihlédnutím k 50% odchylce (kvůli velmi nízkým koncentracím) jsou hodnoty na hraně (v tabulce jsou zvýrazněny červeně).

Jde o již zmíněný Tesco Value Black tea, kde bylo vyšší než povolené množství u dvou reziduí pesticidů Imidakloprid a Fipronil, a Teekane Gold Černý čaj. U něj byla na hraně látka Propargit.

Pesticidy

Kolik čaje si vylouhujete?

Vodný extrakt vyjadřuje, jaké množství se z čaje do horké vody vylouhuje. Legislativa určuje minimum 25 %, což všichni výrobci splnili. Naměřené rozmezí bylo ale rozdílné – od 28,3 % do 37,3 %.

Nejmenší podíl měl čaj Basic Black tea, nejvíce se z čaje do nálevu vylouhuje u výrobku Dukát Assam Rich Black tea.

Legislativní požadavky se kromě vodného extraktu vztahují i na vlhkost, která je maximálně 10 %, což je u všech čajů v limitu. S vlhkostí jde ruku v ruce i obsah sušiny, tedy podíl čajové směsi či lístků po odečtení vlhkosti.

Hlídané limity

Pesticidy se používají k hubení škůdců rostlin a jejich rezidua (zbytky) se někdy vyskytují i v potravinách a mohou být našemu zdraví škodlivé, pokud dlouhodobě překračují limit přijatelného denního příjmu.

V současnosti je možné používat v zemědělství přípravky na ochranu rostlin pouze s účinnými látkami, jež jsou uvedené na seznamu Evropské unie schválených účinných látek, který má zaručit, že použití schválených účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin nebude z hlediska výskytu reziduí pesticidů v potravinách představovat nepřijatelné zdravotní riziko pro člověka.

Pro vybrané pesticidy byly také stanoveny horní přípustné limity koncentrací – tzv. maximální limity reziduí (MLR) v potravinách a krmivech nebo na jejich povrchu. Dále byly určeny látky, pro něž není potřeba hodnotu MLR stanovovat, a pro všechny ostatní byla stanovena standardní hodnota MLR 0,01 mg/kg.

Polovina s pesticidy

Jak jsou maximální limity reziduí pesticidů v potravinách prodávaných na českém trhu dodržovány, kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) a Státní veterinární správa (SVS).

Zatímco v kompetenci SZPI jsou potraviny rostlinného původu, tedy i čaje, SVS má pod kontrolou potraviny živočišného původu. Téměř v polovině z testovaných vzorků nalézají kontroloři rezidua pesticidů.

Nejčastěji a v největším množství se vyskytují v ovoci a v zelenině (listové, brukvovité a plodové). Maximální limity reziduí pesticidů jsou v průměru překračovány mezi 2,5 a 3 % vzorků potravin, z toho 1,5 % nevyhovuje.

Pokud jsou nálezy nad limitem, jsou hlášeny do Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) a dochází ke stažení takovýchto potravin z tržní sítě.

Ze zelené do černa

Čaj vzniká zpracováním lístků stálezelené rostliny čajovníku. Historicky je nejoblíbenější černý čaj, který vzniká tak, že se po sklizni zasuší a následně se nechá oxidovat (působí na něj vzdušný kyslík).

Čajové lístky tak změní barvu na červenohnědou až černou a čaj zároveň získá i svou typickou chuť. Ve východní Asii se mu proto také říká čaj červený.

Kofein čili thein

Nejen káva obsahuje přírodní kofein. Kofeinu v čaji se také říká thein. Množství kofeinu závisí na velikosti čajových lístků, na jejich kvalitě, původu a také na síle výluhu.

Čajové listy obsahují víc kofeinu než káva. Jenže obsah kofeinu v šálku je vyšší u kávy, protože se jedná o koncentrovanější nálev (cca 7 g kávy na 150 ml, u čaje 1,5 až 2 g čaje na 150 až 200 ml).

Pokud ale přes den vypijete litrovou konvici čaje a k tomu si dáte pár šálků kávy, jste na pořádné dávce kofeinu. Pro srovnání – loni testované pražené kávy měly kofeinu od 92,4 do 218,4 mg na šálek. Čaje ho obsahují od 147 do 280 mg/l.

Stačí půl litru

Mnozí výživoví odborníci zařazují čaj do pitného režimu. „Čaj však do něj nepatří. Ale právě díky kofeinu čaj tělo dehydruje,“ říká čajový odborník Jaromír Horák, který v Praze založil Čajovou školu a je členem mezinárodní čajové asociace World Tea Union. „Někdy stačí půl litru dobrého čaje denně. Záleží, jak moc chcete být povzbuzeni,“ dodává.

V sáčku, nebo sypaný?

Sypaný čaj a čaj v nálevovém sáčku se od sebe lišit nemusí. „Mnohé firmy se již věnují stejné kvalitě čaje v obou formách balení. Ale v reálu je to zásadní rozdíl. Čaje v pytlíku jsou mířeny na zákazníky s malými nároky na kvalitu,“ vysvětluje Jaromír Horák.

Ať už dáte přednost sypanému čaji, nebo čaji v pytlíku, je důležité, abyste ho připravili správně, jinak si chuť čaje nevychutnáte. Pokud sáček s čajem louhujete v několika šálcích nebo jej necháte v hrnku, dokud nedopijete, správnou chuť nepoznáte.

Tvrdá nebo měkká

Hodně dělá kvalita vody. I když černým čajům tvrdost vody chuťově neuškodí, může mít vliv na vzhled. Chvíli po zalití čaje se totiž na okraji hrnku vytvoří mastný povlak, který čaj zakalí.

Tvorbě povlaku se dá zabránit použitím filtrů, které vodu změkčí, nebo tím, že vodu povaříte o 2–3 minuty déle, kdy se ve vodě rozpuštěný vápník usadí na dně jako tzv. vodní kámen.

Doba, teplota a množství

Víc než kvalita vody jsou důležité její teplota a doba louhování čaje. „Záleží ale i na množství čaje a velikosti nádobí,“ dodává odborník na čaj. Černé čaje se zalévají vodou zahřátou na 95 až 100 stupňů a optimální doba louhování je tři až pět minut.

Kratším vylouhováním se nedosáhne správné chuti. „A všichni znají onu hořkou chuť, když se to s délkou louhování přežene,“ upozorňuje na význam doby louhování čaje Horák.

Myslíte si, že delším louhováním získáte silnější nápoj? Jste na omylu. Silnějšího nálevu docílíte jedině větším množstvím čaje a správnou dobou louhování.

Všechny spotřebitelské testy naleznete ZDE.

Fotogalerie
19 fotografií